Najnowsze Wyniki/Kalendarz

PP: Kopciuszek w swoim żywiole - zapowiedź meczu Błękitni Stargard Szczeciński - KGHM Zagłębie Lubin

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Do rewelacji poprzedniej edycji Pucharu Polski przyjeżdża beniaminek Ekstraklasy. Błękitni marzą o nowym rajdzie i oszczędzali się na starcie z Miedziowymi.

W 2015 roku Błękitni Stargard Szczeciński zagrali już pięć meczów z reprezentantami Ekstraklasy. Wygrali cztery, przegrali jeden - z Lechem w Poznaniu. Prowadzili, ale stracili zawodnika, następnie w osłabieniu pięć goli i pożegnali się z marzeniami o finale Pucharu Polski. U siebie statystyki mają jednak bezbłędne. Spróbują je dodatkowo poprawić we wtorek.


Stargardzianie zyskali prawo goszczenia KGHM Zagłębia Lubin dzięki zwycięstwu 2:1 z innym beniaminkiem Ekstraklasy - Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Był to wynik zasłużony. Podopieczni Kapuścińskiego mieli przewagę w pierwszej połowie, nie podłamali się straconym golem, odpowiedzieli dwoma i dowieźli przewagę do końca.

- Błękitni będą groźni, dopóki będą gościć swoich rywali w pucharze. Ich skład jest prawie taki sam jak rok temu i mogą znów sprawić niespodzianki. Teren w Stargardzie jest specyficzny. Po pierwsze podróż tam jest długa, a po drugie takie drużyny jak Błękitni chcą pokazać się własnej publiczności na tle potencjalnie silniejszego rywala. Wsparcie trybun ich niesie, wyzwala motywację - tłumaczył Adrian Paluchowski.

Błękitni Stargard zagrali w półfinale poprzedniej edycji Pucharu PolskiBłękitni Stargard zagrali w półfinale poprzedniej edycji Pucharu Polski
Błękitni oszczędzali się na puchar. W lidze Kapuściński nie wystawił Pustelnika, Gutowskiego, a ogon zagrali Flis i Fadecki. Pełny dublerów skład nie dał rady na terenie Okocimskiego i skończyło się porażką 1:2. Nikt się nie podłamuje, bo stawka we wtorek może być ogromna - w przypadku pokonania Miedziowych w następnej rundzie możliwe będą derby z Pogonią Szczecin.

KGHM Zagłębie jedzie na północ Polski wyrzucić scenariusz Błękitnych do kosza. Piotr Stokowiec zabrał ze sobą mocną kadrę i zapewnia, że solidnie przygotował podopiecznych do boju. Miedziowi awansowali do 1/16 dzięki pokonaniu 3:0 Nadwiślana Góra. Co ciekawe, ich poprzednim rywalem ligowym była wspomniana już Termalica Bruk-Bet, z którą przegrali 0:1.

Stokowiec grzmiał po tej porażce i może wykorzystać puchar na przetestowanie kilku, nowych wariantów. U Błękitnych z eksperymentami trzeba jednak uważać. Wiele drużyn zdążyło się o tym przekonać.

Błękitni Stargard Szczeciński - KGHM Zagłębie Lubin / wt. 11.08.2015 godz. 17.00

Relacja LIVE --->

Przewidywane składy:

Błękitni: Ufnal - Siwek, Pustelnik, Liśkiewicz, Wawszczyk - Fadecki, Kazimierowicz, Flis, Gutowski - Magnuski, Wiśniewski.

Zagłębie: Polacek - Todorovski, Guldan, Jach, Zbozień - Janus, Tosik, Vlasko, Woźniak, Błąd - Papadopulos.

Kto awansuje?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL