Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Robert Warzycha i Józef Dankowski nie poprowadzą już Górnika Zabrze!

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W czwartek Robert Warzycha i Józef Dankowski zostali zwolnieni z funkcji trenerów Górnika Zabrze. W pojedynku z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza zespół poprowadzi nowy szkoleniowiec.

Początek sezonu 2015/2016 dla Górnik Zabrze jest katastrofalny. 14-krotni mistrzowie Polski po czterech kolejkach nie mają na swoim koncie żadnego punktu i zamykają ligową tabelę. Co prawda zabrzanie zremisowali jeden mecz, ale w związku z karą nałożoną na klub za niespełnienie w terminie wymogów licencyjnych od ich dorobku odjęty jest właśnie jeden punkt.


Robert Warzycha i Józef Dankowski zostali zwolnieni po czwartkowym treningu. - Niestety tak to w sporcie jest. Jedną z pierwszych decyzji jaką musiałem podjąć była taka że zespół w najbliższym meczu poprowadzi inni sztab trenerski. Nie mogę powiedzieć jeszcze kto będzie nowym trenerem, poinformuję o tym, gdy będą uzgodnione wszystkie warunki. Uznaliśmy, że jest potrzebna zmiana na tym stanowisku - powiedział nowy prezes Górnika Zabrze, Marek Pałus.

Górnik Zabrze pod wodzą Warzychy i Dankowskiego po raz ostatni wygrał 17 maja, kiedy to pokonał 2:0 Pogoń Szczecin. Od tego momentu zabrzanie w dziewięciu ligowych spotkaniach z rzędu nie odnieśli zwycięstwa, a łącznie zdobyli zaledwie 2 punkty. Czarę goryczy przelała środowa porażka w 1/16 Pucharu Polski z Zagłębiem Sosnowiec.

- W ostatnim okresie bardzo intensywnie przyglądamy się temu, co dzieję się w Górniku. Nie tylko się przyglądamy, bo miasto wykonało ogromne zadanie uporządkowania finansowego. Przyszedł czas na wzmocnienie tej najważniejszej płaszczyzny czyli zarządzania. W związku z powyższym to tylko ostatnie godziny nadały może większego tempa. Ostatnie wyniki spowodowały, że rozmowy o trenerach były częstsze - powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Nazwisko nowego szkoleniowca Górnika Zabrze ma być znane jeszcze w czwartek. Informację tę potwierdził prezes Trójkolorowych. - Jeszcze w czwartek, ale nie wcześniej niż późnym popołudniem albo wieczorem będziemy mogli poinformować o tym kto poprowadzi zespół. Rozumiejąc głód informacji bardzo bym prosił, by w pierwszym dniu mojego urzędowania dać mi czas, by przygotować się do przekazania takiej informacji - przyznał Pałus.

Czy decyzja o zwolneniu Roberta Warzychy i Józefa Dankowskiego z Górnika Zabrze była słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

 • Linoox Zgłoś
  W końcu zwolnili ten śmieszny duet niby trenerów..
  • Varsovia Zgłoś
   Takie ruchy po stronie włodarzy klubów już dawno przestały dziwić. Obecnie średnia zatrudnienia trenera w Ekstraklasie wynosi 8 miesięcy (!?). Niewykluczone, że w tym sezonie da się
   Czytaj całość
   ją obniżyć do jeszcze bardziej absurdalnych rozmiarów. Tak czy owak źle się dzieje w Zabrzu.
   • Gervasio Zgłoś
    Wystarczy spojrzeć na tabelę.. Jeden remis, zero punktów a w ostatnich sezonach Górnik to taka pierwsza szóstka ligi. Wcale nie dziwią te zwolnienia. I faktycznie Brzęczek też stąpa po
    Czytaj całość
    kruchym lodzie a Lechia postępów nie czyni. Dan Petrescu prawdopodobnie jest wolnym trenerem więc może warto wyłożyć na pensję dla solidnego trenera?
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL