Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Pora na wyjście z kryzysu - zapowiedź meczu GKS Katowice - MKS Kluczbork

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W sobotę na stadionie przy ulicy Bukowej GKS Katowice zmierzy się z MKS-em Kluczbork. Po trzech kolejkach I ligi obie ekipy sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli.

Nie tak wyobrażano sobie początek sezonu w GKS-ie Katowice. Władze klubu otwarcie zapowiadały, że zespół ze stolicy województwa śląskiego ma walczyć o awans do Ekstraklasy. Tymczasem po trzech kolejkach katowiczanie mają na swoim koncie 3 punkty i sklasyfikowani są na 15. miejscu, co dla kibiców GieKSy jest dużym rozczarowaniem.


Takim samym dorobkiem legitymuje się MKS Kluczbork, który w pokonanym polu pozostawił Zawiszę Bydgoszcz, ale lepsi od beniaminka I ligi okazali się gracze z Głogowa i Płocka. Potencjał kluczborczan jest dużo mniejszy niż ich sobotnich rywali, celem MKS-u jest spokojne utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy. Po trzech kolejkach klub z Kluczborka jest czternasty.

Katowiczanie będą mieli okazję do rehabilitacji za dwie ostatnie porażki. Przed tygodniem w dramatycznych okolicznościach przegrali oni z Arką Gdynia, a dwa tygodnie temu lepsi od GKS-u okazali się piłkarze Zagłębia Sosnowiec. Porażka z rywalem zza miedzy była ciosem dla kibiców. W pojedynku z MKS-em Kluczbork nikt w Katowicach nie wyobraża sobie innego rezultatu niż triumf GieKSy.

Zadanie to nie będzie łatwe. Zespół z Kluczborka pokazał już, że w I lidze nie zamierza być dostarczycielem punktów. Beniaminek sensacyjnie pokonał bydgoskiego Zawiszę, a w starciu z Wisłą Płock prowadził do przerwy, lecz w drugiej połowie Wisła zdołała odwrócić losy spotkania. Również na Śląsku MKS chce pokrzyżować szyki faworytom.

Ślązacy nie ukrywają, że po dwóch słabszych meczach chcą wrócić na zwycięską ścieżkę. - Wielokrotnie przekonywaliśmy się o tym, że nie ma łatwych spotkań. Można sobie jednak zadać pytanie – z kim wygrać jak nie z nimi? Wierzę w to, że kibice swoim dopingiem po raz kolejny pomogą nam w zwycięstwie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie gramy w lidze tak, jak wszyscy by sobie życzyli - powiedział kapitan GieKSy, Grzegorz Goncerz.

GKS Katowice - MKS Kluczbork, sob. 22.08.2015, godz. 19:00.

GKS Katowice: Kuchta - Czerwiński, Kamiński, Jurkowski, Pietrzak - Pielorz, Trochim - Wołkowicz, Burkhardt, Frańczak - Goncerz.

MKS Kluczbork: Pogorzelec - Orłowicz, Kasperkiewicz, Kursa, Nitkiewicz - Sobczak, Ganowicz, Niziołek, Deja - Kowalczyk, Kojder.

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa).

Zamów relację z meczu GKS Katowice - MKS Kluczbork
Wyślij SMS o treści PILKA.KLUCZBORK na numer 7355
Koszt usługi 3,69 zł z VAT

Zamów wynik meczu GKS Katowice - MKS Kluczbork
Wyślij SMS o treści PILKA.KLUCZBORK na numer 7136
Koszt usługi 1,23 zł z VAT

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL