Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Thomas Tuchel: Błaszczykowski może odejść, ale transfer nie jest to przesądzony

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Szkoleniowiec Borussii Dortmund nie zamierza blokować transferu Polaka i innych rezerwowych graczy, którzy zapragną zmienić barwy klubowe jeszcze przed końcem sierpnia.

Jakub Błaszczykowski, Kevin Grosskreutz, Adrian Ramos - ci trzej zawodnicy nie mogą liczyć na regularne występy w zespole Thomasa Tuchela. "Kuba" do tej pory ani razu nie znalazł się w kadrze meczowej, niemiecki pomocnik stara się utrzymywać formę podczas pojedynków IV-ligowych rezerw, a rezerwowym Kolumbijczykiem poważnie interesuje się angielski Sunderland.

- Jeśli o nich chodzi, to mogą odejść, ale nie jest to przesądzone. Klubowi chodzi o to, by kadra była konkurencyjna, dlatego w przypadku utraty zawodników może pojawić się kwestia znalezienia ich następców, a w krótkim czasie nie jest to łatwe zadanie. Cała ta sytuacja nie jest komfortowa, w każdym razie obecnie bierzemy pod uwagę wszystkie opcje - powiedział w sobotę szkoleniowiec Borussii Dortmund.

W przypadku "Kuby" następcą miałby być 22-letni Filip Kostić z VfB Stuttgart (najlepiej czuje się na lewym skrzydle), z kolei według doniesień Bildu nowym napastnikiem Borussii mógłby zostać Andrij Jarmolenko. Ukraiński gwiazdor Dynama Kijów jest do kupienia za 12 mln euro i jego pozyskanie byłoby ogromnym sukcesem BVB na rynku transferowym.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL