Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Michał Pazdan nie zagra z Niemcami i Gibraltarem

Maciej Kmita
Maciej Kmita
[tag=6468]Michał Pazdan[/tag] opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski przed wrześniowymi meczami el. Euro 2016 z Niemcami i Gibraltarem. Legionistę z udziału w tych spotkaniach wykluczyła kontuzja łockia.

28-letni obrońca urazu nabawił się podczas rozegranego 27 sierpnia rewanżowego meczu IV rundy el. Ligi Europy z Zorią Ługansk (3:2). Pazdan pojawił się w poniedziałek na zgrupowaniu kadry, ale w środę zadecydowano, że nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu na spotkania z Niemcami (04.09) i Gibraltarem (07.09).


- Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby zdążyć do piątku. Zabrakło kilku dni, by myśleć o nim w kontekście rywalizacji z Niemcami i Gibraltarem - mówi lekarz reprezentacji Polski, dr Jacek Jaroszewski.

Absencja Pazdana to kłopot dla selekcjonera Adama Nawałki, który ma w tej chwili do dyspozycji tylko dwóch nominalnych środkowych obrońców: Kamila Glika i Łukasza Szukałę. Awaryjnie w rolę stopera mogą się też wcielić Artur Jędrzejczyk i Grzegorz Krychowiak.

Podczas środowego treningu urazu głowy doznał z kolei Karol Linetty, który przyjął na głowę strzał Jakuba Błaszczykowskiego z rzutu wolnego. Udział pomocnika Lecha Poznań w zgrupowaniu nie jest jednak zagrożony.

Oglądaj na żywo mecz eliminacji do Euro 2020 Polska - Słowenia. Już we wtorek od godz. 20:30!

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL