Najnowsze Wyniki/Kalendarz
East News

Kingsley Coman kolejnym objawieniem Bayernu? "Eksploduje, jeśli trener będzie go wystawiał"

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Bawarczycy oficjalnie zaprezentowali nowy nabytek, z którym w Bayernie wiążą ogromne nadzieje. Jak zapewnia sam 19-latek, potrafi błyskawicznie zrobić różnicę na boisku.

Douglas Costa na początku przygody z Bayernem Monachium spisuje się fenomenalnie. Choć obawiano się, że Bundesliga może go przerosnąć, już został liderem drużyny. Czy objawieniem okaże się również Kingsley Coman? 19-latka wypożyczono z Juventusu Turyn za 7 mln euro, a jego ewentualny transfer definitywny będzie kosztował mistrza Niemiec aż 21 mln euro.

- Jest gotowy do gry już teraz. Jeśli trener będzie go wystawiał, eksploduje. Kingsley może grać zarówno po prawej, jak i lewej stronie boiska, stanowiąc alternatywę dla Ribery'ego, Robbena i Costy. Posiada niewiarygodny potencjał - zachwala skrzydłowego dyrektor sportowy Matthias Sammer.

- To prawda, pod względem fizycznym jestem przygotowany. Należę do zawodników, którzy w każdej sekundzie potrafią zrobić różnicę na boisku i przesądzić o losach meczu. Bayern do mnie pasuje - mówi młodzieżowy reprezentant Francji, który dla Juventusu w 22 oficjalnych występach strzelił tylko jednego gola. - Bundesliga jest bardziej otwarta i ofensywna aniżeli Serie A i również dlatego będę trafiał więcej - zapowiada, cytowany przez tz.de.

W udane występy Comana w Bayernie wierzy Willy Sagnol. - Jest niewiarygodnie szybki, mając piłkę przy nodze. To zawodnik efektowny, który potrafi przeprowadzać spektakularne akcje. Zawsze gra zespołowo, stara się dogrywać piłkę partnerom, ale musi też pomyśleć o indywidualnych statystykach i więcej strzelać na bramkę - ocenia były gracz Bayernu.

Wszystko wskazuje na to, że przeciwko FC Augsburg w 4. kolejce Coman usiądzie na ławce, ale możliwe, że Pep Guardiola wpuści go na boisko w drugiej połowie.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL