Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu stadion GKS-u KatowiceNewspix / RAFAL RUSEK / Na zdjęciu stadion GKS-u Katowice

Zarząd GKS-u Katowice oddał się do dyspozycji rady nadzorczej

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Przed sezonem władze GKS-u Katowice deklarowały, że śląski klub ma walczyć o awans do Ekstraklasy. Po dziewięciu meczach katowiczanie mają na swoim koncie 9 punktów. Po porażce w Grudziądzu zarząd GieKSy oddał się do dyspozycji rady nadzorczej.

Nie tak początek sezonu wyobrażały sobie osoby związane z GKS-em Katowice. Ambitne plany mówiące o awansie do Ekstraklasy są po dziewięciu kolejkach dalekie od realizacji. Katowiczanie zajmują dopiero 14. pozycję, a nad ostatnim Rozwojem Katowice mają tylko 2 punkty przewagi. W związku z tak słabą dyspozycją zarząd klubu oddał się do dyspozycji rady nadzorczej.

Oświadczenie zarządu GKS-u Katowice:

"W ostatnich latach GKS Katowice przeszedł wielką metamorfozę. Z klubu, którego egzystencja była poważnie zagrożona i wisiała nad nim realna groźba wycofania z rozgrywek, stał się stabilnym organizacyjnie podmiotem. Przeobrażenia, których dokonaliśmy w Spółce - dzięki wielkiemu zaangażowaniu i pomocy miasta Katowice - stawiane są za wzór.

Liczyliśmy, że normalizacja sytuacji organizacyjno-ekonomicznej klubu przełoży się na lepsze wyniki sportowe zespołu. Właśnie dlatego przed startem obecnych rozgrywek postawiliśmy przed zespołem zadanie wywalczenia awansu w ciągu dwóch lat do Ekstraklasy.

Zdajemy sobie sprawę, że bilans naszych spotkań w obecnym sezonie jest daleki od oczekiwań. Postawa zespołu i efekty pracy osób, które są współodpowiedzialne za wyniki, budzą nasze niezadowolenie. Rozumiemy rozczarowanie kibiców, bo sami oceniamy podobnie postawę GKS-u.

Nie chcemy podejmować żadnych pochopnych decyzji. Jednak w związku z tym, że czujemy się współodpowiedzialni za obecny stan rzeczy, postanowiliśmy oddać się do dyspozycji Rady Nadzorczej Spółki. W trakcie jej środowego posiedzenia poszukamy rozwiązań, które sprawią, by GKS Katowice wreszcie zaczął grać na miarę oczekiwań, a obecny sezon nie okazał się dla klubu stracony.

Wojciech Cygan, prezes zarządu GKS GieKSa Katowice S.A.
Marcin Janicki, wiceprezes zarządu GKS GieKSa Katowice S.A."

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL