Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zamienił Wisłę Kraków na Koronę. "Nie żałuję tego kroku"

Sebastian Najman
Sebastian Najman
- W Wiśle powinni mieć żal do siebie, że zaproponowali mi takie warunki - powiedział Tomasz Zając. Filigranowy pomocnik stanie naprzeciwko swojej byłej drużyny. Czy powrót do Krakowa będzie dla niego udany?

20-latek większość dotychczasowej kariery spędził pod Wawelem. To właśnie z Wisły Kraków przeszedł do Korony. W ramach 10. kolejki wróci na stare śmieci. - Spędziłem tam cztery lata i będzie to dla mnie wyjątkowy mecz. Na co liczę? Oczywiście na wygraną - mówi bez chwili zawahania Tomasz Zając.

Kilka miesięcy temu wydawało się, że młody zawodnik podpisze nowy kontrakt i zostanie przy Reymonta. Wyszło jednak inaczej. Sam Zając uważa, że został zmuszony do zmiany otoczenia. - W Wiśle powinni mieć żal do siebie, że zaproponowali mi takie warunki. Nie żałuję tego kroku, jest mi w Kielcach bardzo dobrze - zapewnia.

W obecnych rozgrywkach Ekstraklasy wystąpił osiem razy. Pięciokrotnie wchodził na boisko z ławki rezerwowych, i to właśnie w roli "jokera" prezentował się dużo lepiej, niż wtedy gdy zaczynał w wyjściowym składzie. - Chciałbym grać od pierwszej minuty - deklaruje mimo to. W Kielcach z napastnika stał się pomocnikiem. Jak odnajduje się na nowej pozycji? - Cały czas się uczę. Uważam, że z każdą chwilą będzie coraz lepiej. W juniorach grałem jako napastnik, teraz ze względu na warunki fizyczne trener widzi mnie na skrzydle.

Złocisto-krwiści zmierzą się z mocno podbudowanym rywalem. - Trzeba mieć szacunek do Wisły po tym ostatnim meczu. Grali dobrą piłkę w pierwszych kolejkach, ale nie przekładało się to na punkty. Trzeba będzie podejść do tego spotkania bardzo skoncentrowanym i dobrze zrealizować taktykę trenera - podkreśla na koniec.Oglądaj PKO Ekstraklasę na żywo! Mecz Cracovia - Legia Warszawa online i za darmo. Kliknij tutaj

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL