Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Miesiąc przerwy Erika Grendela

Maciej Kmita
Maciej Kmita
[tag=48523]Erik Grendel[/tag] przeszedł operację laparoskopowego wszczepienia siatek, które mają wzmocnić przednią ścianę brzucha. W związku z tym pomocnika Górnika Zabrze czeka miesięczna przerwa w grze.

Słowak zmagał się wcześniej z przepukliną sportową, która przeszkadzała mu w treningach i grze. Grendel wystąpił do tej pory w ośmiu z 10 ligowych meczów Górnika, zdobywając w nich jedną bramkę i notując dwie asysty.

- Praktycznie z meczu na mecz doprowadzałem Erika do użytku, by mógł wybiegać na boisko. Ten uraz się pogłębiał. Raz było lepiej, raz gorzej, ale z tygodnia na tydzień pojawiał się coraz większy ból przy kopaniu piłki. Ze sztabem szkoleniowym i samym zawodnikiem podjęliśmy wspólną decyzję, że konieczny będzie zabieg laparoskopowego wszczepienia siatek, które mają wzmocnić przednią ścianę brzucha. Erik jest już po zabiegu i za miesiąc wznowi treningi - tłumaczy fizjoterapeuta Górnika, Bartłomiej Spałek.

Dobrą informacją dla Leszka Ojrzyńskiego jest za to powrót do zdrowia Radosława Sobolewskiego i Mariusza Magiery, którzy pauzowali ostatnio z powodu kontuzji. Z kolei trening biegowy rozpoczął Konrad Nowak.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL