Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Krystian Bielik wśród największych talentów świata

Maciej Kmita
Maciej Kmita
"The Guardian" opublikował listę 50 najbardziej utalentowanych piłkarzy świata z rocznika 1998 i umieścił na niej między innymi Krystiana Bielika.

Krystian Bielik jest wychowankiem Górnika Konin, ale w latach 2011-2014 szkolił się w Lechu Poznań. Latem 2014 roku zamienił Kolejorza na Legię Warszawa, która zachęcił go do transferu perspektywą gry w I zespole. W rundzie jesiennej sezonu 2014/2015 16-letni wówczas pomocnik zaliczył sześć występów w drużynie Henninga Berga, a w styczniu 2015 roku za ok. 2 mln euro przeniósł się do Arsenalu Londyn.

"Choć rozegrał tylko pięć ligowych meczów dla Legii Warszawa, stał się obiektem zażartej walki między Arsenalem a Hamburgerem SV. Arsene Wenger przemienił go z pomocnika w obrońcę i to był strzał w "10". Doświadczenie z gry w pomocy pomaga mu w wyprowadzeniu piłki. Wydaje się, że jego pierwsze powołanie do reprezentacji Polski nie jest tak odległe" - czytamy w notce poświęconej Bielikowi.

17-latek nie doczekał się jeszcze debiutu w I drużynie Kanonierów, ale trenuje pod okiem Arsene'a Wengera i występuje w zespołach młodzieżowych. W bieżącym sezonie rozegrał pięć spotkań Premier League U-21 i dwa mecze w Lidze Młodzieżowej UEFA.

Przed rokiem w identycznym zestawieniu poświęconym zawodnikom z rocznika 1997 "The Guardian" umieścił Dawida Kownackiego z Lecha Poznań.

Kiedy Krystian Bielik zadebiutuje w reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL