Najnowsze Wyniki/Kalendarz

"Hańba". Szkoccy kibice mają pretensje do Polaków i policji

Michał Fabian
Michał Fabian
Według relacji gazety "Daily Record" setki fanów Biało-Czerwonych miało bilety na sektor zajmowany przez fanów gospodarzy. W nim odpalili race, doszło także do przepychanek.

Reprezentacja Adama Nawałki zremisowała w czwartkowy wieczór w Glasgow ze Szkocją 2:2, przybliżając się do awansu do finałów Euro 2016. Nasi piłkarze jak zwykle mogli liczyć na żywiołowy doping kibiców. "Gramy u siebie" - tę przyśpiewkę doskonale słychać było na Hampden Park.

PZPN otrzymał od szkockiej federacji 3 tysiące biletów. Jednak Polaków na stadionie w Glasgow było znacznie więcej. Kupowali oni bowiem wejściówki także na sektory zajmowane przez kibiców gospodarzy.

Ten fakt oburzył szkockich sympatyków futbolu. W dzienniku "Daily Record" można przeczytać ich pełne żalu komentarze. Szkoci mają za złe Polakom także odpalanie rac oraz prowokowanie bójek.

"Wściekli fani Szkocji zażądali wyjaśnień, w jaki sposób setki kibiców z Polski przedostało się na sektory dla gospodarzy na Hampden. Ich obecność była oczywista, bo odpalili race, by świętować prowadzenie ich zespołu w drugiej minucie" - czytamy.

Jeden z fanów drużyny Gordona Strachana w trakcie meczu zadzwonił do redakcji. "Coś poszło nie tak przy dystrybucji biletów - w sektorze dla Szkotów są tysiące Polaków" - żalił się. "To wszystko zaczęło się po golu dla Polski w drugiej minucie. Odpalili race, a szkoccy kibice nie byli z tego powodu zadowoleni. Jednak stewardzi i policja nie robili zbyt wiele".

Również w mediach społecznościowych nie brakowało wpisów poirytowanych Szkotów. "Szkocka policja wykonała wspaniałą robotę" - pisał z ironią jeden z internautów. "Tysiące Polaków w domowym sektorze. Później race! Hańba".

Inny internauta dodał: "Szkocka policja już walczy (z kibicami - przyp. red.). Okropny sposób radzenia sobie z tłumem". Policja odmówiła komentarza w tej sprawie.

Szkoci są zdziwieni obecnością Polaków w ich sektorach, jednak zanosiło się na to od dłuższego czasu. Już w lipcu nasi rodacy mieszkający w Szkocji zachęcali do kupowania wejściówek na sektory miejscowych fanów.

Konieczna była jedynie rejestracja na stronie Scottish FA i wyrobienie karty kibica. Na jedno konto kupić można było do czterech biletów.

Glik: Wiedzieliśmy, że czeka nas ciężki bój

Komentarze (16):

 • chlopak z miasta Zgłoś
  Polacy byli w domowym sektorze, bo grali u siebie. ;) Czego ten Strachan nie moze zrozumiec? Jakby sie uczyl polskiego, gdy byl na to czas, to by zrozumial z przyspiewek i nie mialby do nikogo
  Czytaj całość
  zalu. Wyszla jego ignorancja i brak znajomosci jezykow. ;P
  • Gabiiii92 Zgłoś
   Jejciu czy ktoś sprawdza informację o których piszę? Po pierwsze zdjęcie nie jest z Hampden Park co pokazuje rzetelność dziennikarza piszącego artykuł. Informacje na temat tego, że
   Czytaj całość
   Polacy siedzieli na sektorach szkockich i nikt nie wie jak to się stało jest wyssana z palca. Oczywiście Polacy siedzieli na szkockich sektorach ale nie było żadnego zakazu kupowania biletów na te sektory przez polaków mieszkających w Szkocji, więc skąd oburzenie w trakcie meczu bo o ile wiem jakoś przed meczem nie było żadnego problemu, a po meczu na własne oczy widziałam Szkockich i Polskich kibiców razem wymieniających się koszulkami, szalikami i wszyscy wspólnie szliśmy na pociąg wiadomo pod obstawą policji ale nie było kompletnie żadnych przepychanek. Siedząc na Polskim sektorze fakt były odpalone racę ale na Szkockich sektorach w ciągu całego meczu była odpalona jedna jedyna raca konkretnie na przeciwko polskiego sektoru i to wszystko. Kolejnym razem dziennikarze szukający ubarwień apropo danego tematu błagam zorientujcie się co się działo i nie wciskajcie ludziom ściemy. Później Polacy mieszkający za granicą są postrzegani jako najgorszy element społeczeństwa bo jeden z drugim z dziennikarzy nie sprawdzili informacji i piszą artykuł ludziom w celach zysku, a nie przedstawienia wiadomości.
   • MariaMOher Zgłoś
    A jednak rasiści...szkockie płaczki !!!
    Wszystkie komentarze (16)

    Komentarze (16)

     Wszystkie komentarze (16)
     PRZEJDŹ NA WP.PL