Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Pixathlon/Newspixpl / Pixathlon/Newspix.pl

"Kicker": Przemysław Tytoń w "11" kolejki Bundesligi!

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Przemysław Tytoń znalazł się w "11" 11. kolejki Bundesligi według "Kickera"! To pierwsze takie wyróżnienie dla polskiego bramkarza.

28-letni reprezentant Polski był bohaterem VfB Stuttgart w meczu z SV Darmstadt 98 (2:0). Przemysław Tytoń wykonał cztery świetne interwencje i uchronił swój zespół przed stratą bramek w sytuacjach, o kapitulację w których nikt nie miałby do niego pretensji.

- Powinnismy podziękować naszemu bramkarzowi. Jego interwencje to była klasa światowa - przyznał trener Stuttgartu, Robin Dutt.

"Kicker" ocenił występ Polaka aż na "1,5" (gdzie "1" - najlepsza ocena, "6" - najgorsza) i oczywiście umieścił go w swojej "11" 11. kolejki Bundesligi. Spośród zawodników występujących w meczu Stuttgart - Darmstadt Tytoń otrzymał najwyższą notę - drugi najwyżej oceniony zawodnik dostał tylko "2,5".

"11" 11. kolejki Bundeslig wg "Kickera":
Przemysław Tytoń - Havard Nordtveit, Dominique Heintz, Oscar Wendt - Henrich Mchitarjan, Leroy Sane, Ilkay Gundogan, Granit Xhaka, Marco Reus - Raffael, Yoshinori Muto.

To pierwsze tego typu wyróżnienie dla bramkarza reprezentacji Polski. Występ przeciwko beniaminkowi był jego 10. ligowym w sezonie. W dwóch zachował czyste konto, a w pozostałych ośmiu puścił 19 bramek.

Harry Kane na celowniku Bayernu


Źródło: Foto Olimpik/x-news

Oglądaj Bundesligę NA ŻYWO w WP Pilot!

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL