Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Radosław Janukiewicz doczekał się debiutu w Górniku Zabrze

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Radosław Janukiewicz długo czekał na debiut w Górniku Zabrze. 31-letni bramkarz, który pod koniec sierpnia trafił na Śląsk, po raz pierwszy w barwach 14-krotnych mistrzów Polski zagrał dopiero w 15. kolejce Ekstraklasy.

Radosław Janukiewicz odkąd trafił do Górnika Zabrze zapewniał, że jego celem jest walka o miejsce w podstawowym składzie. Długo musiał jednak czekać na pierwszy występ w zabrzańskim klubie. W meczu z Korona Kielce to właśnie on otrzymał szansę od trenera i jest trzecim golkiperem, który w tym sezonie strzegł dostępu do bramki Ślązaków.

Na początku sezonu podstawowym golkiperem Górnika Zabrze był Sebastian Przyrowski. Były reprezentant Polski wystąpił w pięciu spotkaniach i po słabym spotkaniu przeciwko Termalice Bruk-Bet Nieciecza stracił zaufanie trenera Leszka Ojrzyńskiego. Jego miejsce między słupkami zajął Grzegorz Kasprzik, który wystąpił w dziewięciu spotkaniach.

Kasprzik miał dobry początek, ale następnie nie był już tak pewnym punktem drużyny. W związku z tym szkoleniowiec Górnika zdecydował się dać szansę Janukiewiczowi. Dla 31-latka mecz z Koroną Kielce to debiut w śląskim zespole. Do tej pory zagrał w pięciu spotkaniach III-ligowych rezerw i w każdym z nich zachował czyste konto.

Warto dodać, że zabrzanie w ciągu czternastu kolejek tylko raz zachowali czyste konto i dokonali tego w jedynym wygranym meczu w tym sezonie - przeciwko Śląskowi Wrocław.

Statystyki bramkarzy Górnika Zabrze:

ZawodnikMeczeStr. goleStrzały oddaneCzyste kontaSkuteczność
Grzegorz Kasprzik91147176,6%
Sebastian Przyrowski51219036,8%

Czy zmiana na pozycji bramkarza Górnika Zabrze jest słuszną decyzją?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL