Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kilka tygodni przerwy Rafała Makowskiego

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Kontuzja kolana, której Rafał Makowski doznał w meczu młodzieżowej reprezentacji Polski z Ukrainą (0:1), nie okazała się poważna. Młodego zawodnika Legii Warszawa mimo to czeka jednak kilkutygodniowy rozbrat z boiskiem.

Rafał Makowski urazu nabawił się przy jednej z interwencji na kwadrans przed końcem wtorkowego spotkania. Występ przeciwko Ukrainie był jego debiutem w barwach młodzieżowej reprezentacji Polski.

- Na razie wstępnej diagnozy nie można postawić, bo Rafał odczuwa duży ból. Trzymamy kciuki, żeby nie było to nic poważnego. To na pewno trudny moment dla Rafała - mówił tuż po meczu trener Marcin Dorna.

We wtorek, już w Warszawie Makowski przeszedł badania, które wykluczyły poważniejsze uszkodzenia, ale młody zawodnik Legii i tak będzie musiał pauzować przez kilka tygodni, co praktycznie oznacza dla niego koniec rundy jesiennej. Ostatni w 2015 roku mecz Legia rozegrał bowiem 20 grudnia, czyli za niespełna pięć tygodni.

Makowski wystąpił w tym sezonie w 12 meczach I drużyny Legii, ale odkąd trenerem Wojskowych jest Stanisław Czerczesow, 19-latek gra tylko w rezerwach i zespole U-19 rywalizującym w Lidze Młodzieżowej UEFA.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL