Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Andrzej Grygiel / PAP / Andrzej Grygiel

Dłuższa przerwa Erika Grendela

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Erik Grendel w tym roku nie wybiegnie już na boisko. Słowacki pomocnik Górnika Zabrze przeszedł badanie rezonansem magnetycznym, które wykazało uraz mięśni brzucha.

To kolejny problem Erika Grendela z mięśniami brzucha. Słowak kilka tygodni temu przeszedł zabieg polegający na wszczepieniu specjalnych siatek, które miały wzmocnić te mięśnie. Pomocnik Górnika Zabrze wrócił do gry, ale w starciu z Jagiellonią Białystok doznał kolejnego urazu.

Po badaniach okazało się, że kontuzja jest na tyle poważna, że w dwóch tegorocznych spotkaniach Górnik Zabrze będzie sobie musiał radzić bez słowackiego pomocnika. Na szczęście uszkodzeniu nie uległy wszczepione siatki. Pomocnik nie wystąpi więc w starciach przeciwko Termalice Bruk-Bet Nieciecza i KGHM Zagłębiu Lubin.

To zła wiadomość dla sztabu szkoleniowego zabrzańskiego klubu. Grendel dołączył do długiej listy kontuzjowanych zawodników Górnika. Trener Leszek Ojrzyński w najbliższych spotkaniach nie będzie mógł skorzystać z Macieja Korzyma, Michała Janoty, Mariusza Magiery i Rafała Kosznika. Ten ostatni w najbliższych dniach przejdzie operację rekonstrukcji więzadeł właściwych rzepki w stawie kolanowym.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL