Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Oficjalnie: Pierwsze ruchy kadrowe w Zagłębiu Sosnowiec

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Nie tak dawno sosnowieccy piłkarze zakończyli rundę jesienną I ligi, a już w szeregach rewelacyjnego beniaminka ruszyła karuzela transferowa. Podjęte zostały pierwsze kadrowe decyzje.

Zagłębie Sosnowiec rundę jesienną zakończyło na trzecim miejscu w tabeli I ligi. Działacze sosnowieckiego zespołu przygotowują się już do kolejnej rundy i pracują nad zmianami kadrowymi w Zagłębiu. We wtorek klub ustalił warunki rozwiązania kontraktów z Tomaszem Margolem, Tomaszem Szatanem oraz Przemysławem Mizgałą. Z kolei propozycję wypożyczenia do innego zespołu otrzymał Hubert Tylec.

Najwięcej występów z tego grona w rundzie jesiennej zanotował Tylec. 21-letni pomocnik zagrał w dziewięciu ligowych pojedynkach i trzech pucharowych. Łącznie dziesięć spotkań (siedem w lidze i trzy w Pucharze Polski) rozegrał Mizgała i wszystkie rozpoczynał w podstawowej jedenastce. Jednak po raz ostatni 23-latek na boisko w barwach Zagłębia wybiegł w październiku.

Z kolei Margol i Szatan mieli problemy z wywalczeniem miejsca w wyjściowym składzie rewelacyjnego beniaminka I ligi. Szatan zaliczył osiem występów, ale sześć razy wchodził na boisko z ławki rezerwowych. Do tego wychowanek Zagłębia zagrał w jednym meczu Pucharu Polski i zdobył w nim gola. Margol pojawił się na boisku w sześciu pojedynkach i łącznie rozegrał 139 minut.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL