Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rafał Kujawa na testach w Górniku Zabrze

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Sztab szkoleniowy Górnika Zabrze już myśli o wzmocnieniach przed rundą wiosenną. Do środy na testach w ostatnim klubie Ekstraklasy przebywać będzie 27-letni Rafał Kujawa.

Jedną z bolączek Górnika Zabrze w rundzie jesiennej był brak bramkostrzelnego napastnika. Najlepszym strzelcem zespołu jest Roman Gergel, lecz Słowak nominalnie gra jako skrzydłowy. W związku z tym zabrzanie poszukują wzmocnień na tej pozycji. Jednym z zawodników, który może dołączyć do 14-krotnych mistrzów Polski jest Rafał Kujawa.

Rundę jesienną 27-latek spędził w Stomilu Olsztyn, gdzie zagrał w 18 spotkaniach i zdobył w nich sześć bramek. Do tego dorobku Kujawa dorzucił jeden występ i jeden gol w Pucharze Polski. Wychowanek ŁKS-u Łódź ma drugą szansę, by trafić do Górnika. Na testach w śląskim klubie przebywał już w 2012 roku, lecz wówczas nie zyskał zaufania trenera Adama Nawałki.

Pewne jest, że w trakcie zimowej przerwy w Górniku Zabrze dojdzie do kilku zmian. Kadra śląskiego klubu jest zbyt szeroka i z zawodnikami, którzy mieli mniej szans do gry będą prowadzone rozmowy dotyczące rozwiązania kontraktów. Zespół potrzebuje również wzmocnień, by realnie myśleć o obronie miejsca w Ekstraklasie. Do drużyny dołączy łotewski obrońca Marcis Oss.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL