Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Maurizio Borsari

Serie A: Siódme z rzędu zwycięstwo Juventusu! Trzy gole w odpowiedzi na bramkę Borriello

Konrad Kostorz
Nie było niespodzianki w pojedynku Carpi FC 1909 z Juventusem Turyn. Mistrzowie Włoch wygrali na wyjeździe 3:2, choć jako pierwszy bramkę zdobył zawodnik beniaminka Serie A.

Po kwadransie rywalizacji Marco Borriello jak za najlepszych lat wpadł w pole karne, zwiódł Leonardo Bonucciego i precyzyjnym uderzeniem pokonał Gianluigiego Buffona. Sensacją pachniało bardzo krótko, bo kilkaset sekund później w podbramkowym zamieszaniu zimną krew zachował Mario Mandzukić.

Chorwat jeszcze przed przerwą wyprowadził Juventus na prowadzenie, wykorzystując głową centrę Patrice'a Evry. Aby uniknąć nerwowej końcówki, turyńczycy dalej atakowali i wypracowali sobie dwa gole przewagi - w 50. minucie Paul Pogba doszedł do dalekiego podania Claudio Marchisio i wygrał pojedynek z Videm Belecem.

W doliczonym czasie gry Bonucci niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, a chwilę później jeszcze Lorenzo Lollo miał szansę, by doprowadzić do remisu. Buffon po raz trzeci nie skapitulował i Bianconeri wygrali siódmy raz z rzędu; wcześniej pokonali Torino (2:1), Empoli (3:1), Milan (1:0), Palermo (3:0), Lazio (2:0) i Frosinone (3:1).

Nowy rok Stara Dama rozpocznie od domowego pojedynku z Hellasem Werona (6 stycznia), a pierwszą połowę sezonu Juventus zakończy w Genui meczem z Sampdorią (10 stycznia).

Carpi FC 1909 - Juventus Turyn2:3 (1:2)
1:0 - Borriello 15'
1:1 - Mandzukić 18'
1:2 - Mandzukić 41'
1:3 - Pogba 50'
2:3 - Bonucci (sam.) 90+2'

Carpi: Belec - Letizia, Zaccardo, Romagnoli, Gagliolo, Gabriel - Cofie (70' Bianco), Marrone, Lollo - Borriello (66' Mbakogu), Di Gaudio (54' Lasagna).

Juventus: Buffon - Barzagli (57' Rugani), Bonucci, Chiellini - Cuadrado (83' Lichtsteiner), Khedira, Marchisio, Pogba, Evra - Dybala (69' Morata), Mandzukić.