Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Artur Reszko

Deniss Rakels drugi w plebiscycie łotewskiej federacji

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Deniss Rakels zajął drugie miejsce w organizowanym przez łotewską federację (LFF) plebiscycie na Piłkarza Roku 2015. Napastnik Cracovii przegrał tylko z bramkarzem FC Sion, Andrisem Vaninsem.

Deniss Rakels był nominowany do tej nagrody po raz pierwszy w karierze. Głosy w plebiscycie oddawało łotewskie środowisko piłkarskie: trenerzy, zawodnicy oraz dziennikarze. Napastnik Cracovii otrzymał 28 głosów, podczas gdy Andris Vanins zebrał ich aż 57.

To trzecie wyróżnienie Vaninsa w karierze, dzięki czemu wyrównał rekord należący wcześniej do Mariana Paharsa. Doświadczony golkiper reprezentacji Łotwy był już laureatem nagrody w edycjach 2008 i 2013.

Tak jak Vanins zdystansował Rakelsa, tak napastnik Pasów wyprzedził Kasparsa Dubrę z BATE Borysów i Kasparsa Gorkssa z Dukli Praga. Pierwszy otrzymał sześć głosów, a drugi tylko jeden.

Rok 2015 był najlepszym w karierze Rakelsa. Dla Cracovii zdobył 21 bramek i zaliczył siedem asyst w 43 występach. Dobrą grą w krakowskim klubie wywalczył sobie miejsce w "11" reprezentacji Łotwy - w 2015 roku zagrał w siedmiu meczach drużyny narodowej. Bramki nie zdobył, ale zaliczył jedną asystę.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL