Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / MACIEJ GILEWSKI / 058sport.pl /

Ekstraklasa: Najlepsi "jokerzy" rundy jesiennej

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Piotr Grzelczak z Jagiellonii Białystok i Bartosz Śpiączka z Górnika Łęczna zasłużyli na miano najlepszych "jokerów" rundy jesiennej. Na drugim biegunie jest Dariusz Formella z Lecha Poznań.

Dariusz Formella to zawodnik, który w rundzie jesiennej najczęściej wchodził na boisko z ławki. Skrzydłowy Lecha Poznań był zmiennikiem w aż 18 z 21 kolejek, a jego dorobek to tylko jeden gol i jedna asysta.

Drugi pod względem wejść z ławki Miłosz Przybecki (13) z Pogoni Szczecin jako zmiennik zaliczył tylko jedną asystę. Trzecie miejsce pod tym względem zajmują wspólnie Tomasz Mokwa (Piast Gliwice) i Kamil Jonkisz (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Obaj wchodzili do gry z ławki 12 razy - pierwszy zdobył wtedy jedną bramkę, a drugi nie strzelił ani jednego gola i nie zaliczył ani jednej asysty.

Najlepiej w roli "jokerów" spisywali się za to Bartosz Śpiączka z Górnika Łęczna i Piotr Grzelczak z Jagiellonii Białystok. Obaj wcielali się w role zmienników w ośmiu meczach i obaj mieli wtedy udział w zdobyciu przez swoje zespoły czterech bramek. Śpiączka sam strzelił wszystkie gole, podczas gdy Grzelczak trafił do siatki rywali trzy razy, a raz asystował koledze.

Miniona runda nie była specjalnie udana dla zmienników. Oprócz Grzelczaka i Śpiączki jeszcze tylko czterech zawodników miało udział w co najmniej trzech bramkach, gdy wchodzili na boisko z ławki: Mariusz Stępiński z Ruchu Chorzów, Jakub Wójcicki z Cracovii, Aleksandar Prijović z Legii Warszawa i Gerard Badia z Piasta Gliwice.

Najlepsi "jokerzy" rundy jesiennej Ekstraklasy:

ZawodnikKlubUdział w bramkach (bramki+asysty)Wejścia
Bartosz ŚpiączkaGórnik Łęczna4 (4+0)8
Piotr GrzelczakJagiellonia Białystok4 (3+1)8
Mariusz StępińskiRuch Chorzów3 (2+1)4
Jakub WójcickiCracovia3 (1+2)5
Aleksandar PrijovićLegia Warszawa3 (2+1)9
Gerard BadiaPiast Gliwice3 (2+1)11

Lech Poznań powinien przestać inwestować w Dariusza Formellę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL