Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zawisza Bydgoszcz ma nowego trenera

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Do rundy wiosennej Zawisza Bydgoszcz przystąpi z nowym trenerem. W piątek współpracę z I-ligowcem rozpoczął Zbigniew Smółka.

43-latek był do tej pory związany z Odrą Opole, ale postanowił skorzystać z oferty, jaką złożył mu Radosław Osuch. - Z nowym trenerem podpisaliśmy umowę na półtora roku - poinformował WP SportoweFakty właściciel klubu.

Zbigniew Smółka nie jest jedyną nową twarzą w sztabie Zawiszy. - Funkcję asystenta będzie pełnił Krzysztof Kapelan. Innych zmian nie ma. Z bramkarzami nadal będzie pracował Przemysław Norko - dodał.

W Bydgoszczy zostają ponadto Hermes i Maciej Bartoszek. Ten drugi był jesienią pierwszym szkoleniowcem. Jaka będzie jego nowa rola? - Złożyliśmy mu propozycję dalszej współpracy i chcemy, by został trenerem koordynatorem - zaznaczył Osuch.

W zespole Zawiszy zajdzie zimą sporo zmian. W czwartek rozwiązano umowę z Giorgim Alawerdaszwilim. Do Pogoni Szczecin odejdzie też Kamil Drygas, choć według obecnych ustaleń nastąpi to dopiero latem - po wygaśnięciu jego kontraktu w Bydgoszczy.

Wolną rękę w poszukiwaniu nowych pracodawców otrzymali: Damian Ciechanowski, Łukasz Nawotczyński, Krzysztof Nykiel oraz Michał Cywiński. Jedyną nową twarzą w I-ligowcu jest natomiast Damian Michalik, który do tej pory był związany z Polonią Bytom.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL