Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Adrian Frańczak blisko przedłużenia kontraktu z GKS-em Katowice

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Adrian Frańczak to jeden z zawodników GKS-u Katowice, którego kontrakt ze śląskim klubem wygasa 30 czerwca. 28-letni zawodnik jest blisko przedłużenia kontraktu z GieKSą.

Adrian Frańczak zawodnikiem GKS Katowice jest od 2015 roku. Przed rundą wiosenną sezonu 2014/2015 trafił na Śląsk z Sandecji Nowy Sącz i szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie katowickiego zespołu. W trakcie rocznego pobytu w GieKSie Frańczak rozegrał łącznie 34 spotkania w I lidze i Pucharze Polski. Zdobył w nich cztery bramki.

Kontrakt Frańczaka z jego dotychczasowym pracodawcą obowiązuje do 30 czerwca. Jest on jednym z zawodników GKS-u Katowice, którzy mają ważną umowę z klubem do końca tego sezonu. - Wszyscy piłkarze odbyli ze mną rozmowę. Zostały im przedstawione nowe warunki i myślę, że do końca stycznia będziemy finalizować umowy - powiedział menedżer GieKSy, Dariusz Motała.

Zarówno Frańczak, jak i włodarze GKS-u chcą kontynuować współpracę. Zawodnik ma za sobą negocjacje w sprawie przedłużenia kontraktu. - Umowę mam do czerwca. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z klubem i mam nadzieję, że niedługo dojdzie do finalizacji rozmów - stwierdził 28-letni zawodnik.

Nominalnie Frańczak jest pomocnikiem, choć zdarza mu się też grać w defensywie. W przypadku wcześniejszego odejścia Rafała Pietrzaka do Wisły Kraków nie jest wykluczone, że Frańczak w rundzie wiosennej występować będzie na pozycji lewego obrońcy. - Jestem gotowy, by grać na lewej obronie. Kilka spotkań już rozegrałem na tej pozycji. Jeżeli będzie taka potrzeba, to jestem do dyspozycji trenera, niezależnie od miejsca na boisku - przyznał gracz GKS-u Katowice.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL