Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jose Mourinho PAP/EPA / Fot. PAP/EPA/ANDY RAIN / Jose Mourinho

W Anglii wyrzucają trenerów piłkarskich. Może zostać pobity rekord

Ola Piskorska
Ola Piskorska
Angielskie Stowarzyszenie Trenerów Ligowych opublikowało raport po pierwszej połowie sezonu futbolowego. Pracę straciło już 36 szkoleniowców, więcej niż kiedykolwiek w historii lig angielskich. Zagrożony jest rekord z sezonu 2001-02.

Angielskie Stowarzyszenie Trenerów Ligowych zrzesza szkoleniowców z Premier League, The Championship, League One i League Two.

Stowarzyszenie regularnie wydaje raporty podsumowujące pracę trenerów, są tam również statystyki dotyczące zwolnień i zatrudnień. W raporcie opublikowanym w połowie bieżącego sezonu podkreślono, że nastąpiła niespotykana dotąd liczba rozstań szkoleniowców z klubami w trakcie sezonu.

Od początku sezonu ze swoimi zawodnikami pożegnało się według raportu 34 trenerów, a po publikacji doszło jeszcze dwóch kolejnych: Ian Hendon z Leyton Orient i Mark Robins z Scunthorpe. Z wymienionych w raporcie 29 zostało wyrzuconych decyzją władz klubu, a 5 odeszło z własnej woli.

Najwięcej szkoleniowców rozstało się ze swoim klubem na zapleczu Premier League, The Championship (10), w samej ekstraklasie angielskich rozgrywek było to sześciu trenerów: Jose Mourinho z Chelsea Londyn , Nigel Pearson z Leicester City, Brendan Rodgers z Liverpool FC, Dick Advocaat z Sunderland AFC, Tim Sherwood z Aston VillaGarry Monk ze Swansea City.

Te liczby są najwyższe w historii lig angielskich. W rekordowym dotychczas sezonie 2001-02 ze swoją pracą pożegnało się w sumie 53 szkoleniowców i wygląda na to, że ta liczba zostanie przekroczona.

Po pierwszej połowie bieżącego sezonu średni czas pracy trenera w angielskim futbolu wynosi już tylko 1,58 roku. Nieco dłuższy jest przeciętny staż szkoleniowca w Premier League - 2,13 roku. Najdłużej aktualnie pracującym i piastującym swoją funkcję menadżerem jest Arsene Wenger, który pracuje w Arsenalu dłużej niż 19 lat.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL