Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Ruchy kadrowe w Sandecji Nowy Sącz. Pomocnik żegna się z klubem

Krzysztof Niedzielan
Krzysztof Niedzielan
[tag=38174]Łukasz Nowak[/tag] nie jest już graczem sądeckiego I-ligowca. Kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. Miał obowiązywać do końca czerwca. Ponadto 3 piłkarzy znalazło się na liście transferowej.

28-letni środkowy pomocnik nie zrobił furory w Nowym Sączu. Trafił tu latem i zdążył rozegrać 8 meczów w I lidze i jeden w Pucharze Polski. Podczas większości z nich był zawodnikiem wchodzącym z ławki rezerwowych i nie strzelił ani jednej bramki. Część rundy stracił przez kontuzje.

Odejście Łukasza Nowaka to nie jedyna decyzja personalna. Mateusz Bartków, Kamil Hempel i Ołeksandr Tarasenko znaleźli się na liście transferowej. Klub zatem nie będzie miał nic przeciwko, by znaleźli nowych pracodawców.

Dalej z sądeckim zespołem trenować będzie Michał Gliwa. Bramkarz znany z występów w Polonii Warszawa i Zagłębiu Lubin zaprezentował się już w sparingu z III-ligowym Podhalem Nowy Targ. Sandecja testowała w tym spotkaniu również trzech obrońców ze Słowacji. Wszyscy wyjechali już z Nowego Sącza.

Bardzo duże szanse na ponowny angaż ma 18-letni Szymon Kuźma, który przez ostatnie pół roku był graczem Miedzi Legnica, ale ani razu nie zagrał w I lidze. Środkowy pomocnik zaczynał przygodę z piłką w Dunajcu Nowy Sącz i potem przeniósł się do Sandecji, w której zadebiutował na zapleczu Ekstraklasy. Przypomnijmy, że kontraktem związał się już Wojciech Trochim, a z zespołem trenuje też Dawid Janczyk, próbujący ponownie wrócić do profesjonalnego grania w piłkę nożną.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL