Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP

Stephan El Shaarawy ostatecznie wzmocni Romę, Luciano Spalletti już z nim rozmawiał

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Po zmianie trenera w AS Roma transfer Stephana El Shaarawy'ego stanął pod znakiem zapytania, ale koniec końców "Faraon" zasili stołeczny zespół na zasadzie wypożyczenia.

Do finalizacji transakcji brakuje już tylko oficjalnego potwierdzenia. Kluby ustaliły, że wypożyczenie będzie kosztować AS Roma 2 mln euro, a transfer definitywny 13 mln, przy czym obowiązek wykupienia Stephana El Shaarawy'ego po stronie zespołu ze Stadio Olimpico powstanie już po rozegraniu przez piłkarza pięciu spotkań.

El Shaarawy latem przeniósł się z AC Milan do AS Monaco na wypożyczenie. W klubie z księstwa nie zachwycił i działacze postanowili go nie wykupować. Zagrozili, że jeśli Milan nie skróci umowy, 23-latek całą rundę rewanżową spędzi na ławce rezerwowych.

Reprezentant Włoch to pierwszy nabytek Romy w styczniowym okienku transferowym. Równocześnie wątpliwe staje się pozyskanie Diego Perottiego z Genoa CFC, zwłaszcza że Luciano Spalletti chce zatrzymać w swoim zespole Gervinho.

- Pamiętam El Shaarawy'ego z tej dobrej strony. Ma technikę, jakość, tempo i potrafi strzelać gole. Ostatnio trochę się zagubił, ale miałem okazję z nim rozmawiać i odniosłem pozytywne wrażenie. Gervinho? Jest przytłoczony różnymi plotkami i spekulacjami. Uważamy go za istotne ogniwo Romy, ale jest ważne, by dawał z siebie wszystko dla klubu. Jeśli będzie odpuszczał, poszukamy kogoś innego - tłumaczy Spalletti, cytowany przez football-italia.net.

Trener Giallorossich zapowiedział również, że prawdopodobne jest odejście z klubu Leandro Castana. Jeśli Brazylijczyk znajdzie się poza Romą, konieczne będzie znalezienie nowego stopera.

Andrea Pirlo: mój najważniejszy cel? Zagrać na Euro
Andrea Pirlo: mój najważniejszy cel? Zagrać na Euro

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL