Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zagłębie Sosnowiec rezygnuje z Janosika

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Zagłębie Sosnowiec, nie zdecydowało się zatrudnić Petera Janosika, który trenował z beniaminkiem I ligi od zeszłego tygodnia. Słowak w tym czasie wystąpił w dwóch meczach kontrolnych.

O tym, że Peter Janosik przyjechał do Sosnowca na testy klub poinformował w piątek 22 stycznia. Od tego dnia trenował on z zespołem, ponadto wystąpił w dwóch sparingach, w sobotę przeciwko MFK Karvina, a w środę z GKS-em Tychy.

W środę rozegrał z tyszanami 65 minut. Po tym spotkaniu zapadła decyzja co do przyszłości Słowaka. Peter Janosik nie przekonał do siebie sztabu szkoleniowego i pożegnał się z Zagłębiem Sosnowiec.

Peter Janosik to 28-letni obrońca ze Słowacji, który ostatnio występował w Spartaku Myjava. Całą dotychczasową karierę spędził na Słowacji, gdzie grał między innymi w Slovanie Bratysława, MFK Dubnica czy wspomnianym Spartaku.

Obrońca na swoim koncie ma wywalczone dwa puchary i mistrzostwo kraju w barwach Slovanu Bratysława. Ostatnie półtora roku spędził w słowackiej ekstraklasie w Spartaku, gdzie rozegrał 45 spotkań (łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej 95 meczów). Dodatkowo w reprezentacji Słowacji U-21 zaliczył 9 występów.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL