Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/Jacek Bednarczyk / PAP/Jacek Bednarczyk

Dwóch legionistów dołączy do Zagłębia Sosnowiec

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Jak poinformował sosnowiecki klub, przed rundą wiosenną szeregi beniaminka I ligi ma wzmocnić dwóch pomocników z Legii Warszawa.

Mowa o Michale Bajdurze i Robercie Bartczaku. Aktualnie trwa finalizacja rozmów w sprawie wypożyczenia obu piłkarzy z Legii Warszawa do Zagłębia Sosnowiec.

21-letni Bajdur swoją przygodę z seniorską piłką zaczynał od gry w rezerwach Legii, następnie cały sezon 2012/13 rozegrał w ekipie Młodej Ekstraklasy. Potem trafił na wypożyczenie do I-ligowego Kolejarza Stróże.

Po tym jak po rundzie jesiennej wrócił do Warszawy i wyjechał z Legią na obóz, wiosną został już pod okiem szkoleniowców stołecznego klubu w III-ligowej drużynie rezerw. Natomiast w roku 2015 Michał Bajdur trafił na wypożyczenie do Dolcanu Ząbki, gdzie spędził miniony rok (rundę wiosenną oraz jesienną). Łącznie rozegrał 30 meczów i strzelił 8 bramek.

Z kolei 19-letni Bartczak przebywał na pierwszym obozie Legii na Malcie. Natomiast jesienią zadebiutował w Lidze Europy, gdy rozegrał 25 minut w meczu z FK Kukesi. Ponadto zaliczył występy w spotkaniu Pucharu Polski (od początku z Górnikiem Łęczna), a także zagrał w siedmiu pojedynkach w III-ligowych rezerwach Legii Warszawa.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL