Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Andrzej Grygiel / PAP / Andrzej Grygiel

Oficjalnie: Podbeskidzie Bielsko-Biała pozyskało słowackiego obrońcę

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Podbeskidzie Bielsko-Biała dokonało czwartego transferu podczas zimowego okresu przygotowawczego. Nowym zawodnikiem Górali został Jozef Piacek, który poprzednio reprezentował barwy MKS Żylina.

Większość swojej piłkarskiej kariery Jozef Piacek spędził w MKS Żylina. 32-letni środkowy obrońca był podstawowym zawodnikiem słowackiej drużyny, a w przeszłości grał z nią w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Dwukrotnie świętował zdobycie mistrzostwa Słowacji.

Piacek ma być wzmocnieniem formacji defensywnej bielskiego zespołu. Właśnie do gry obronnej Górali w trakcie rundy jesiennej było najwięcej zastrzeżeń. W 21 ligowych pojedynkach Podbeskidzie straciło aż 35 bramek i pod tym względem jest najgorsze w Ekstraklasie. Doświadczony Słowak ma być receptą na poprawę gry w obronie.

32-latek jeszcze w czwartek dołączy do drużyny Podbeskidzia, która przebywa na obozie przygotowawczym w Turcji. Nie jest wykluczone, że już w sobotę zadebiutuje w nowych barwach w meczu kontrolnym. Jego kontrakt z Góralami obowiązywać będzie do końca obecnego sezonu. Zawarta w nim została klauzula umożliwiająca przedłużenie umowy o kolejne 12 miesięcy.

Piacek jest czwartym piłkarzem, który w trakcie zimowego okienka transferowego wzmocnił Podbeskidzie. Wcześniej umowy z ostatnim zespołem Ekstraklasy podpisali Paweł Baranowski, Samuel Stefanik i Paweł Tarnowski.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL