Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / EXPA/ Alterphotos/ Victor Blanco

Bolesne straty Atletico Madryt

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Po porażce z Barceloną (1:2) w ramach 22. kolejki Primera Division Atletico Madryt straciło nie tylko pozycję lidera hiszpańskiej ekstraklasy, ale też czterech podstawowych zawodników.

Mowa o Filipe Luisie, Diego Godinie, Juanfranie i Augusto Fernandezie. Dwa pierwsi zostali usunięci z boiska już w trakcie spotkania z Barceloną. Brazylijczyk w 44. minucie obejrzał czerwoną kartkę za brutalny atak na Lionela Messiego, za który najprawdopodobniej zostanie zdyskwalifikowany na dłużej. Z kolei Urugwajczyk został wykluczony z gry w następstwie otrzymania dwóch żółtych kartek.

Pierwszy kartonik, którym Godin został upomniany, był jego piątym w sezonie, co oznacza automatyczną pauzę w najbliższym meczu z Eibarem. Również piątą żółtą kartkę w sezonie zarobił Juanfran. Luis, Godin i Juanfran to w komplecie trzej podstawowi obrońcy Atletico.

Godina czeka jednak jeszcze dłuższa pauza. W starciu z Barceloną Urugwajczyk podkręcił staw kolanowy, w wyniku czego będzie niedysponowany przez kilka tygodni. To nie koniec złych wieści dla Diego Simeone - w sobotnim meczu na szczycie La Liga kontuzji nabawił się też Augusto Fernandez. Argentyńczyk ma naciągnięte więzadła w lewym kolanie i on także będzie wyłączony z gry przez kilka tygodni.

Przypomnijmy, że już od listopada z powodu złamania kości strzałkowej wyłączony jest Tiago, a od kilku tygodni trener Simeone nie może korzystać także z kontuzjowanego Fernando Torresa.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL