Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Oficjalnie: Legioniści wypożyczeni do Zagłębia Sosnowiec

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Już w poprzednim tygodniu informowaliśmy, że szeregi beniaminka I ligi wzmocni dwóch piłkarzy Legii Warszawa. We wtorek 2 lutego z Zagłębiem Sosnowiec umowy podpisali Michał Bajdur i Robert Bartczak.

Zarówno Michał Bajdur, jak i Robert Bartczak, zostali wypożyczeni z Legii Warszawa do Zagłębia Sosnowiec na pół roku.

21-letni Bajdur swoją przygodę z seniorską piłką zaczynał od gry w rezerwach Legii, następnie cały sezon 2012/13 rozegrał w ekipie Młodej Ekstraklasy. Potem trafił na wypożyczenie do I-ligowego Kolejarza Stróże.

Po tym, jak po rundzie jesiennej wrócił do Warszawy i wyjechał z Legią na obóz, wiosną został już pod okiem szkoleniowców stołecznego klubu w III-ligowej drużynie rezerw. Natomiast Michał Bajdur trafił w 2015 na wypożyczenie do Dolcanu Ząbki, gdzie spędził miniony rok (rundę wiosenną oraz jesienną). Łącznie rozegrał 30 meczów i strzelił 8 bramek.

Z kolei 19-letni Bartczak przebywał na pierwszym obozie Legii na Malcie. Natomiast jesienią zadebiutował w Lidze Europy, gdy rozegrał 25 minut w meczu z FK Kukesi. Ponadto zaliczył występy w spotkaniu Pucharu Polski (od początku z Górnikiem Łęczna), a także zagrał w siedmiu pojedynkach w III-ligowych rezerwach Legii Warszawa.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL