WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Oficjalnie: Petteri Forsell piłkarzem Miedzi Legnica

Artur Długosz
Artur Długosz
Nowym zawodnikiem Miedzi Legnica, drużyny prowadzonej przez Ryszarda Tarasiewicza, został 25-letni reprezentant Finlandii, Petteri Forsell.

Petteri Forsell może występować jako lewy skrzydłowy lub środkowy ofensywny pomocnik. W swoim kraju bronił głównie barw ekstraklasowego zespołu IFK Mariehamn. Zagrał w nim w 133 meczach, w których zdobył 51 bramek i zaliczył 25 asyst.

Wiosną 2015 roku długo leczył kontuzję, a w minionej rundzie - po powrocie do zdrowia - w 17 meczach zdobył 3 bramki i miał 3 asysty. Co ciekawe, latem 2012 roku zawodnik został wykupiony za 0,5 mln euro przez turecki klub Bursaspor - spędził tam pół roku i zagrał w 10 meczach, w których strzelił bramkę i zaliczył 3 asysty.

Forsell ma na koncie także 7 występów w młodzieżowej reprezentacji swojego kraju oraz 6 meczów w seniorskiej kadrze, dla której strzelił bramkę w spotkaniu z Izraelem.

Piłkarz we wtorek podpisał z Miedzią Legnica 1,5-roczny kontrakt. Wieczorem wróci do Finlandii, by uporządkować swoje sprawy, a w sobotę poleci z Helsinek bezpośrednio do Turcji, gdzie dołączy do zespołu Miedzi, który tego dnia rozpocznie zgrupowanie w Alanyi (Gold City).

Dwa lata temu Forsell był testowany przez Śląsk Wrocław. Nie przekonał do siebie Stanislava Levego, ówczesnego trenera WKS-u i nie został zawodnikiem dwukrotnych mistrzów Polski.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL