Najnowsze Wyniki/Kalendarz
AFP / FILIPPO MONTEFORTE

Serie A: US Palermo bije rekordy - piąty trener klubu z Sycylii w tym sezonie!

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Kibice US Palermo nie mogą narzekać na nudę nie tylko podczas meczów Serie A. Prezydent klubu Maurizio Zamparini dokonał już piątej roszady na stanowisku trenera w bieżącym sezonie.

US Palermo rozpoczęło rozgrywki pod wodzą Giuseppe Iachiniego, którego w listopadzie zastąpił Davide Ballardini. Za jego kadencji Rosanero osiągali słabe wyniki, a na dodatek trener pokłócił się z bramkarzem Stefano Sorrentino. Maurizio Zamparini w styczniu zwolnił Ballardiniego i liczył na powrót Iachiniego, ale do niego nie doszło.

Stery w zespole objął decyzją działaczy Fabio Viviani, ale nie zdążył poprowadzić drużyny w ani jednym spotkaniu, ponieważ Zamparini w roli szkoleniowca najchętniej widział Guillermo Barrosa Schelotto. Kłopot w tym, że niedoświadczony Argentyńczyk nie posiadał ważnej licencji na prowadzenie drużyn w Serie A i z ławki tylko dwa razy prowadził zespół. Później oficjalnie w rolę trenera wcielał się Giovanni Tedesco.

Drużyna szkolona przez trenera faktycznego i formalnego spisywała się przyzwoicie, ale Schelotti nie zdołał uzyskać licencji. W efekcie Zamparini zrezygnował z dalszej współpracy z nim, a Tedesco przesunął do roli asystenta. Teraz Thiago Rangela Cionka i spółkę prowadził będzie Giovanni Bosi - piąty trener (nie licząc Vivianiego) po Iacchinim, Ballardinim, Schelotti i Tedesco w sezonie!

Być może Bosi, dotąd szkoleniowiec drużyny młodzieżowej, zacznie stawiać na Cionka. Reprezentant Polski wciąż nie doczekał się oficjalnego debiutu w zajmującym 15. pozycję w tabeli sycylijskim zespole.

Szkoleniowcy, którzy prowadzili w tym sezonie US Palermo:

TrenerLiczba meczów w Serie A
Giuseppe Iachini12
Davide Ballardini7
Guillermo Barros Schelotto2
Giovanni Tedesco3

Zobacz wideo: Probierz przed Legią: Po to się trenuje, żeby się sprawdzać

Źródło: TVP S.A.

Rozgrywki Serii A TIM możesz oglądać w WP Pilot

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL