WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
/ Fot. Aflo / Newspix.pl

Paul Breitner: Pep Guardiola nie kupi Manchesterowi City Ligi Mistrzów

Karol Borawski
Karol Borawski
Paul Breitner uważa, że w najbliższych latach Manchester City nie sięgnie po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Były reprezentant Niemiec jest przekonany, że Pep Guardiola nie odniesie natychmiastowego sukcesu z "The Citizens".

Po zakończeniu obecnego sezonu Guardiola zamieni Bayern Monachium na Manchester City. Według Breitnera hiszpański trener będzie musiał poczekać na sukces w europejskich pucharach.

- Nie może kupić wszystkich piłkarzy, których Manchester City potrzebuje do tego, by
zdominować Ligę Mistrzów - przyznał mistrz świata z 1974 roku.

- Kluby Premier League maja tyle pieniędzy, zarabiają miliardy funtów z praw telewizyjnych, łącznie ponad 3 miliardy funtów. Niemieckie kluby mają do podziału około 700 milionów funtów, czyli 20-25 procent tego. Angielskie kluby mogą kupić zawodników kosztujących 15 czy 60 milionów funtów, ale nie staną się od razu lepsze. Trzeba poczekać trzy, cztery, pięć lat. W ciągu najbliższych dwóch-trzech lat nie ma szans, by klub Premier League wygrał Ligę Mistrzów - dodał Breitner.

W 1/8 finału Ligi Mistrzów zagrają trzy angielskie kluby. Chelsea zmierzy się z Paris Saint-Germain, Arsenal z Barceloną, a Manchester City z Dynamem Kijów.

Zobacz wideo: Jacek Zieliński: Brakowało nam skuteczności. Mogliśmy wygrać znacznie wyżej

Źródło: TVP S.A.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL