Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Ireneusz Mamrot: Brakowało nam silnego fizycznie obrońcy

Artur Długosz
Artur Długosz
Nowym piłkarzem I-ligowego Chrobrego został Kevin Lafrance, który ostatnio występował w Miedzi Legnica. Z jego pozyskania cieszy się trener głogowian, Ireneusz Mamrot.

I-ligowiec zimą stracił dwóch podstawowych stoperów - Łukasza Bogusławskiego i Damiana Byrtka. W klubie cały czas szukano więc wzmocnień tej formacji.

- Nie robiliśmy tego pospiesznie licząc że trafi nam się - na przykład - ktoś mający problem z przebiciem się do kadry ekstraklasy. Po raz pierwszy chcieliśmy spróbować to wykorzystać. W przeszłości można było w ten sposób mieć bardzo dobrego piłkarza, bo sami się zgłaszali, lecz kadry mieliśmy pozamykane. Tym razem wykazaliśmy się większą cierpliwością i cieszę się, że Kevin jest z nami - wyjaśnia Ireneusz Mamrot cytowany przez chrobry-glogow.pl.

26-letni Kevin Lafrance to reprezentant Haiti. W drużynie narodowej zaliczył 19 występów i strzelił 2 gole.

- W grę wchodziło kilka nazwisk. Przeważyły dwie rzeczy. Wiedzieliśmy, że Kevin trenuje w rezerwach Miedzi od dłuższego czasu i dzięki temu jest szansa na jego pozyskanie. Dwa - najlepiej go znaliśmy. Z Miedzią rywalizujemy w lidze, obserwowaliśmy ją przygotowując analizy spotkań, więc mieliśmy pogląd na samego zawodnika. Wiemy, że może dać nam dużo piłkarskiej jakości. Teraz trzeba go jak najszybciej wkomponować do zespołu, bo czasu jest mało. Liczymy, że podniesie poziom drużyny, gdyż brakowało nam silnego fizycznie obrońcy. A widać po nim, że to silna osoba. W dodatku bardzo dobrze mówi po polsku, więc nie ma żadnej bariery językowej - skomentował trener Chrobrego Głogów.

Czy Kevin Lafrance będzie wzmocnieniem Chrobrego Głogów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL