Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Andrzej Grygiel / PAP / Andrzej Grygiel

Dwa miesiące przerwy pomocnika Górnika Zabrze

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Erik Grendel kilka dni temu przeszedł operację mięśni przywodziciela. Słowackiego pomocnika Górnika Zabrze czeka teraz blisko dwa miesiące przerwy w treningach.

Erik Grendel to jeden z największych pechowców w tym sezonie. Dla Słowaka jest to trzecia pauza spowodowana kontuzją. W rundzie jesiennej Grendel zmagał się z urazem mięśni brzucha i przeszedł zabieg wszczepienia siatek wzmacniających przednie ściany brzucha. Z tego powodu pauzował ponad miesiąc. W grudniu doznał kolejnej kontuzji - tym razem pachwiny.

Podczas okresu przygotowawczego u Słowaka odnowił się uraz i po badaniach przeprowadzonych w klinice w Barcelonie okazało się, że konieczna będzie operacja. Była szansa, że Grendel uniknie interwencji medycznej, ale ostatecznie przeszedł zabieg w klinice w Poznaniu.

- Niestety, nasze oczekiwania, jeśli chodzi o leczenie zachowawcze Erika nie dały efektów. W tej sytuacji konieczny był zabieg operacyjny mięśni przywodziciela. Na razie, piłkarz przebywa na Słowacji, cieszy się nowo narodzonym synem. Do 10 dni potrwa czyszczenie ran. Potem Erika czeka lekka rehabilitacja - przyznał Bartłomiej Spałek, klubowy fizjoterapeuta.

Grendela czeka teraz od sześciu do ośmiu tygodni przerwy w treningach. Po tym czasie słowacki pomocnik ma być wdrażany do indywidualnych treningów i najprawdopodobniej w tym sezonie nie wystąpi już w meczach Ekstraklasy.

Zobacz wideo: Współwłaściciel Legii: Nie jesteśmy opozycją. To przykre słowa


Źródło: TVP S.A.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL