Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Romuald Szukiełowicz: Mam zaufanie do moich bramkarzy

Artur Długosz
Artur Długosz
Kto będzie strzegł dostępu do bramki Śląska Wrocław w meczu z Górnikiem Zabrze? Mariusz Pawełek czy Mateusz Abramowicz? Romuald Szukiełowicz ma spory dylemat, bo jeden popełnia błędy, a dla drugiego byłby to debiut.

Śląsk Wrocław w minionej kolejce przegrał 1:2 z Jagiellonią. Oba gole dla drużyny z Białegostoku padły po błędach Mariusza Pawełka. Kto teraz będzie bronił w piątkowym spotkaniu z Górnikiem Zabrze?

- Mam zaufanie do moich bramkarzy. Każdy może popełniać błędy, bo mówimy o zawodniku, który akurat je popełnił. Nie zapominajmy, że to nie jest gracz przypadkowy, który wielokrotnie również ratował albo naprawiał błędy innych. Trzeba to przeżyć. To sport, niektórzy mówią - aż sport. Jestem przekonany, że Mariusz nie musi niczego udowadniać, po prostu będzie sobą i będziemy z niego zadowoleni - wyjaśnia Romuald Szukiełowicz.  

Przeciwko Górnikowi nie będzie mógł zagrać nominalny rezerwowy bramkarz Śląska, Jakub Wrąbel. On jest kontuzjowany. W tym momencie pojawia się szansa dla Mateusza Abramowicza, który jest kolejny w kolejce.

- Rozmawiałem z jednym i z drugim bramkarzem. Patrzę jak oni się zachowują na zajęciach - jest pełna determinacja, zaangażowanie. Obaj wyglądają dobrze. Mariusz Pawełek będzie bronił najlepiej jak potrafi. Tak samo Abramowicz - jak wejdzie będzie to jego debiut w Ekstraklasie. Jest to jeden z chłopaków bardzo ambitnych, o dużych umiejętnościach. Trochę z ADHD, ale bramkarze w większości tak mają. To też jest dobre - zaznacza trener.

Czy zatem Szukiełowicz, kosztem Pawełka, zdecyduje się na Abramowicza?

- Uważam, jeżeli wejdzie i mu wszystko wyjdzie super, to będzie wygranym. Jeżeli zrobi błąd, to go nie ma. Drugiej szansy może się długo nie doczekać. To jest trudna decyzja. Nie powiem kto wyjdzie w tym meczu, bo na pewno łatwiej jest skrzywdzić - wyjaśnia trener.

Mimo że Romuald Szukiełowicz chwali swoich bramkarzy, to Śląsk rozgląda się za nowym zawodnikiem na tę pozycję. Taki miałby przyjść latem. - Szukamy bramkarza doświadczonego. Z bardzo dobrym CV, w wieku w granicach 27-29 lat - kończy szkoleniowiec.

Zobacz wideo: Polacy wciąż na czele MŚ!

Źródło: TVP S.A.

Bramkarzem Śląska w meczu z Górnikiem Zabrze powinien być:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL