Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO

Philipp Lahm niezbędny Niemcom na Euro 2016? "Loew powinien spróbować go przekonać"

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Berti Vogts, selekcjoner niemieckiej kadry w latach 1990-1998, uważa, że Philipp Lahm powinien wziąć udział w Euro 2016. W związku z tym sugeruje Joachimowi Loewowi, by spróbował przekonać gwiazdę Bayernu do powrotu.

Philipp Lahm zakończył reprezentacyjną karierę po zwycięskim dla naszych zachodnich sąsiadów mundialu. Wielokrotnie zapewniał, że nie zmieni zdania i do drużyny narodowej nie powróci, ale występ perspektywa występu na Euro 2016 dla każdego piłkarza jest kusząca, tym bardziej, że 32-latek miałby zapewnione miejsce w "jedenastce" kadry Joachima Loewa.

Czy są szanse, że Lahm wzmocni mistrzów świata? Berti Vogts uważa, że "Jogi" powinien podjąć próbę nakłonienia byłego podopiecznego. - To wciąż piłkarz światowej klasy, który mógłby bardzo pomóc podczas Euro. Mamy ogromne problemy na boku obrony, dlatego Loew mógłby umówić z Lahmem i przeprowadzić z nim jeszcze jedną rozmowę. Może udałoby się go przekonać - analizuje 69-latek.

Do kadry na towarzyskie mecze z Anglią oraz Włoch Loew spośród bocznych obrońców powołał Sebastiana Rudego z Hoffenheim, Jonasa Hectora z 1.FC Koeln, Matthiasa Gintera z BVB oraz Emre Cana z Liverpoolu. Awaryjnie na flance mogą występować także Antonio Ruediger, Shkodran Mustafi oraz debiutant Jonathan Tah. Wszyscy z nich to gracze młodzi, niezbyt ograni na arenie międzynarodowej i sporo brakuje im do dokonań oraz doświadczenia Lahma.

Zobacz wideo: Nawałka: nie wymieniłbym Lewandowskiego na nikogo innego

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL