Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / Alberto Estevez

Lionel Messi wskazał najważniejszego trenera w swojej karierze

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Zapytany o najważniejszego trenera w swojej karierze, Leo Messi nie wskazuje na Pepa Guardiolę, lecz na Franka Rijkaarda, który wprowadził go do seniorskiego futbolu.

Lionel Messi zadebiutował w I zespole Barcelony w październiku 2004 roku. Frank Rijkaard wprowadził go do gry w końcówce derbów z Espanyolem. Dziś Messi ma na koncie już 520 występy w barwach Dumy Katalonii, co daje mu 6. miejsce w klasyfikacji wszech czasów klubu z Camp Nou. Z kolei 449 zdobytych bramek czyni go najlepszym strzelcem w historii klubu.

Messi grał w Barcelonie pod skrzydłami Franka Rijkaarda, Pepa Guardioli, Tito Vilanovy, Gerardo Martino i Luisa Enrique, ale to tego pierwszego wskazuje jako najważniejszego w swojej karierze.

- U wszystkich trenerów czegoś się nauczyłem, ale myślę, że najważniejszy w mojej karierze był Frank Rijkaard - mówi Argentyńczyk.

Choć to za kadencji Guardioli Messi stał się najlepszym piłkarzem świata, Holender ma pierwszeństwo przed Katalończykiem.

- Gdyby nie zdecydował o włączeniu mnie do treningów z pierwszą drużyną i nie umożliwił mi gry, być może nigdy bym tam nie dotarł. Zawsze powtarzam, że Rijkaard jest wyjątkową osobą w moim życiu, ponieważ mi zaufał. To on wprowadził mnie do pierwszego zespołu - podkreśla Messi.

Zobacz wideo: Kandydatów do wyjazdu na Euro 2016 nie brakuje

Źródło: TVP S.A.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL