Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Gianni Infantino PAP/EPA / Gianni Infantino

Gianni Infantino chce 40 drużyn na mistrzostwach świata

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
W 2026 roku na mistrzostwach świata może zagrać 40 drużyn - informuje "Bild". Zwolennikiem zwiększenia liczby uczestników turnieju finałowego jest przewodniczący FIFA, Gianni Infantino.

Włoch o chęci reformy mistrzostw świata mówił we wtorek podczas konferencji prasowej w Montevideo. - Dzięki temu nie tylko więcej drużyn otrzyma szansę uczestnictwa w turnieju, ale też więcej ekip będzie mogło marzyć o dotarciu do finału - oznajmił Infantino.

Przewodniczący FIFA powiększenie liczby ekip uczestniczących w mundialu deklarował już w trakcie swojej kampanii wyborczej. 

32 drużyny uczestniczą w finałach mistrzostw świata od 1998 roku. Reforma mundialu byłaby kolejnym krokiem w kierunku otwierania wielkich turniejów dla krajów, które nigdy nie miały okazji w nich wystąpić. W tym roku w mistrzostwach Europy zagrają po raz pierwszy aż 24 ekipy.

Zobacz wideo: #dziejesiewsporcie: niesamowity popis Ibrahimovicia

Komentarze (8):

 • Przemek Bzdura Zgłoś
  To jest fajny pomysł.Tylko Moim Zdaniem To Będzie Miało Sens Jeżeli będąTurnieje Interkontynentalne których Stawką Bedzie Te Osiem Miejsc. Np Cztery Turnieje Po Cztery Drużyny .
  Czytaj całość
  Jeżeli Tak Wyjdzie że Te Osiem Miejsc Wywalczy 7 Europejskich Państw I jedno Z Południowej Ameryki To Niech One jadą na Mundial. jezeli Wywalczą 3 azjatyckie 3 afrykanskie i dwie z Concaf to niech jadą one Na mundial. Podział Dla Wszystkich To Promwanie Szkodników piłki Nożnej I Korupcji Czy Innych Niejasnych Układów
  • tomekBYDGOSZCZ Zgłoś
   A może [b]80[/b]? 16 grup po 5 zespołów, a potem do zwycięzców grup dołączone zespoły z drugich miejsc czyli od 1/16 system pucharowy :-).Albo [b]160[/b] i 32 grupy po 5 i od 1/32
   Czytaj całość
   system pucharowy!Kto da więcej???
   • Przemek M11 Zgłoś
    Ja proponuje grac trojmecze i 3 bramki zamiast dwoch.
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL