Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rozwój - Zawisza: Beniaminek sprawi kolejną niespodziankę?

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Po czterech tygodniach Rozwój Katowice powraca na Bukową, by podjąć Zawiszę Bydgoszcz. Faworyta należy upatrywać w bydgoszczanach, ale w tym roku Ślązacy pokazują się z naprawdę dobrej strony.

W rundzie jesiennej katowiczanie mieli problemy z adaptacją na zapleczu Ekstraklasy. Efektem były kiepskie wyniki oraz miejsce w dole tabeli. Przerwa zimowa została przepracowana przez nich efektywnie, czego skutki widać na wiosnę. Bieżąca runda w ich wykonaniu jest o wiele lepsza od poprzedniej.

Potwierdzeniem są liczby. W dotychczasowych pięciu kolejkach Rozwój odniósł aż cztery zwycięstwa (jedno po walkowerze z Dolcanem Ząbki), ponadto wszystkie w serii. Takie rezultaty muszą robić wrażenie. Śląskie charaktery zostały poparte skutecznością, a w zestawieniu najlepszych strzelców I ligi w górę pnie się Adam Czerkas.

Beniaminek sprawił już kilka niespodzianek, a przed nim naprawdę trudne zadanie. W sobotę podejmować będzie bowiem Zawiszę Bydgoszcz - jeden z czołowych zespołów ligi, który wciąż ma szansę na awans do Ekstraklasy. W Katowicach zdają sobie sprawę z klasy rywala.

- W życiu sportowca trzeba sobie radzić z porażką, ale i sukcesem. Częstokroć nawet to drugie przychodzi trudniej, bo po niepowodzeniu można się wyciszyć, a za duży szum może rozluźnić atmosferę. Mamy jednak grupę ludzi, która swoje przeżyła, jest doświadczona. Nie jest tak, że ta seria zwycięstw spadła nam z nieba. Wiemy, jak te mecze wygrywamy, ile kosztuje nas to serca i ile zdrowia trzeba włożyć, jak bardzo się napracować, by w tych spotkaniach rywalizować. Jest więc szacunek do własnych dokonań i świadomość, jak dużo jeszcze trzeba z siebie dać. To sprawia, że na żadne rozluźnienie nas nie stać, a przy tym czujemy motywację, że warto robić coś dobrego, bo otrzymuje się za to nagrodę. Ta metoda kija i marchewki działa - powiedział trener Mirosław Smyła cytowany przez oficjalną stronę katowickiego klubu.

Na postawie Zawiszy może odbić się środowy pojedynek z Legią Warszawa. Bydgoszczanie rozegrali bowiem rewanżowe spotkanie Pucharu Polski. Porażka 1:2 (w pierwszym meczu 0:4), sprawiła że pożegnali się oni z tymi rozgrywkami. Jednak organizmów nie da się oszukać, więc zmęczenie fizyczne może odbić się na piłkarzach Zawiszy.

Rozwój Katowice - Zawisza Bydgoszcz / sob. 09.04.2016 godz. 12.00

Przewidywane składy:

Rozwój Katowice: Wojciech Pawłowski - Raul Gonzalez Guzman, Bartosz Jaroszek, Dawid Domański, Łukasz Winiarczyk, Tomasz Wróbel, Kamil Cholerzyński, Konrad Nowak, Tomasz Szatan, Patryk Kun, Adam Czerkas.

Zawisza Bydgoszcz: Damian Węglarz - Sebastian Kamiński, Jean-Yves M'voto, Piotr Stawarczyk, Karol Danielak, Damian Micalik, Mica, Gal Arel, Wasił Panatojow, Karol Angielski, Szymon Lewicki.

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).

Zamów relację z meczu Rozwój Katowice - Zawisza Bydgoszcz
Wyślij SMS o treści PILKA.ZAWISZA na numer 7355
Koszt usługi 3,69 zł z VAT

Zamów wynik meczu Rozwój Katowice - Zawisza Bydgoszcz
Wyślij SMS o treści PILKA.ZAWISZA na numer 7136
Koszt usługi 1,23 zł z VAT

Zobacz wideo: Trykot z San Diego i puchar od Bodo. Wystawa na stulecie Legii

Źródło: TVP S.A.

Mecz zakończy się...

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL