Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Fair Play Ekstraklasy: Dziesięć dyskwalifikacji

Michał Piegza
Michał Piegza
Dziesięciu zawodników zabraknie w 32. kolejce spotkań Ekstraklasy. Powodem kartkowe dyskwalifikacje. Największy problem mają trenerzy Zagłębia Lubin i Górnika Łęczna, gdzie zawieszono po dwóch graczy.

Upomnienia w 31. kolejce:

Żółte kartki: Jędrzejczyk, Lewczuk, Guilherme, Borysiuk, Kucharczyk (Legia), Jóźwiak, Trałka (Lech), Szeliga, Badia (Piast), Budziński, Covilo, Kapustka (Cracovia), Rudol (Pogoń), Todorovski, Janoszka (Zagłębie), Janicki (Lechia), Tarnowski, Demjan (Podbeskidzie), Ziajka (Termalica), Pilipczuk, Jovanović, Zając (Korona), Kiełb 2 (Śląsk), Ćerimagić, Kopacz (Górnik Z.), Mackiewicz (Jagiellonia), Jakubik, Bielak (Górnik Ł.).

Czerwone kartki: Kiełb (Śląsk).

Upomnienia ogółem:

Cracovia:
Żółte kartki: Bejan 3, Budziński 4, Cetnarski, Covilo 6, Dąbrowski 4, Deleu 4, Jaroszyński 3, Jendrisek 3, Kapustka 5, Polczak 8, Rymaniak 4, Sandomierski, Sretenović 4, Wołąkiewicz 2, Wójcicki 4, Zejdler, Zjawiński 2, Vestenicky
Czerwone kartki: -

Górnik Łęczna:
Żółte kartki: Bednarek, Bielak 4, Bogusławski 3, Bonin 3, Bozić 2, Cernych 2, Jakubik 3, Leandro 3, Mierzejewski 5, Nowak 5, Nikitović 4, Piesio 2, Pitry 3, Pruchnik 7, Prusak, Rodić, Szmatiuk 2, Śpiączka 8, Świerczok 4, Tymiński 12
Czerwone kartki: Jakubik, Mierzejewski, Pruchnik, Prusak, Tymiński, Śpiączka

Górnik Zabrze:
Żółte kartki: Cupriak, Ćerimagić 2, Danch 5, Dźwigała 2, Gergel 6, Golański 2, Grendel 2, Kante 3, Kasprzik, Kopacz 3, Korzym, Kosznik 5, Kurzawa, Kwiek 7, Madej 7,Magiera, Matuszek, Sadzawicki, Skrzypczak, Słodowy 2, Sobolewski 2, Urynowicz, Widanow 4
Czerwone kartki: Gergel, Kosznik, Kwiek, Oss

Jagiellonia Białystok:
Żółte kartki: Alvarinho, M. Baran 2, Burliga 1 (+6)*, Cernych 1 (+2)*, Drągowski 4, Frankowski 2, Gajko, Góralski 8, Grzelczak 2, Grzyb 6, Guti 2, Mackiewicz 4, Madera 2, Modelski 2, Mystkowski 2, Romanczuk 4, Sirok, Świderski, Tarasovs 2, Tomasik 6, Wasiluk
Czerwone kartki: Góralski, Grzyb, Tarasovs

Korona Kielce:
Żółte kartki: Aankour 3, Cebula 5, Dejmek 4, Diaw 2, Fertovs 4, Gabovs 7, Grzelak 7, Jovanović 4, Kiercz, Malarczyk, Małkowski, Marković, Pawłowski 2, Przybyła 3, Pilipczuk 2, Rymaniak 2 (+4)*, Sierpina, Sylwestrzak 7, Trafford, Trytko, Wierchowcow, Wilusz, Zając 2
Czerwone kartki: Gabovs

Lech Poznań:
Żółte kartki: Arajuuri 3, Ceesay 2, Douglas 5, Dudka 3, Formella 2, Hamalainen, Holman, Jevtić 5, Jóźwiak 2, Kadar 6, Kamiński 4, Kędziora 2, Kownacki, Linetty 5, Lovrencsics 2, Pawłowski, Tetteh 4, Trałka 11
Czerwone kartki: Dudka

Lechia Gdańsk:
Żółte kartki: Borysiuk 8, Buksa, Chrapek, Gerson 4, Haraslin, Janicki 8, Kovacević, Krasić 2, Kuświk 6, Łukasik 4, Mak, Makuszewski 3, Maloca 3, Marković 2, Mila 5, Nazario, Peszko 2, Stolarski 3, Wiśniewski 3, Wawrzyniak 5, Wojtkowiak 3
Czerwone kartki: Gerson, Krasić, Mak

Legia Warszawa:
Żółte kartki: Aleksandrow 2, Bereszyński, Borysiuk 1 (+8)*, Broź, Brzyski 3, Duda 6, Furman 3, Guilherme 7, Hlousek, Jędrzejczyk 2, Jodłowiec 3, Kucharczyk 6, Kuciak, Lewczuk 4, Makowski, Nikolić 2, Pazdan 7, Rzeźniczak 5, Saganowski, Vranjes 2
Czerwone kartki: Borysiuk

Piast Gliwice:
Żółte kartki: Badia 2, Barisić 3, Bukata 2, Hebert 5, Ipsa 2, Jankowski 2 (+3)*, Klepczyński, Korun 7, Mak 3, Mokwa, Moskwik, Mraz 5, Murawski 6, Nespor 8, Osyra 3, Pietrowski 4, Szeliga, Vacek 7, Zivec 2
Czerwone kartki: Bukata, Nespor

Podbeskidzie Bielsko-Biała:
Żółte kartki: Baranowski, Chmiel 2, Deja 5, Demjan 3, Janić, Jaroch, Jonkisz, Kato 9, Kolcak 4, Kołodziej, Kowalski 3, Kwame 2, Lazarus, Możdżeń, Mójta 5, Pazio 4, Piacek, Sokołowski 11, Stefanik, Szczepaniak 2, Tarnowski, Wierietiło 4 , Zubas 3
Czerwone kartki: Kato, Kolcak, Sokołowski, Wierietiło

Pogoń Szczecin:
Żółte kartki: Akahoshi 3, Czerwiński 3, Gyurcso, Danielak, Dwaliszwili, Fojut 8, Frączczak 5, Kudła, Lewandowski 3, Listkowski 4, Małecki 3, Matras 6, S. Murawski, Murayama 3, Nunes 2, Przybecki, Rudol 2, Słowik 2, Zwoliński 2
Czerwone kartki: Słowik

Ruch Chorzów:
Żółte kartki: Cichocki, Gigołajew 2, Grodzicki 10, Hanzel, Koj 8, Konczkowski 3, Lipski 5, Podgórski 2, Stępiński 4, Surma 2, Szyndrowski 4, Urbańczyk, Visnakovs, Zieńczuk 2
Czerwone kartki: Gigołajew, Grodzicki 2, Lipski, Putnocky, Szyndrowski

Śląsk Wrocław:
Żółte kartki: Biliński 4, Celeban 4, Danielewicz 2, Dankowski 3, Dudu 6, Dwali, Gecov 5, Gosztonyi, Grajciar 2, Hateley 5, Hołota 5, Kiełb 7, Kaczmarek, Kokoszka 7, Machaj, Matusik, Morioka, Ostrowski 2, Paixao 2, Pawelec 12, Pawełek 3, Pich 2, Zieliński 3
Czerwone kartki: Grajciar, Kiełb

Termalica Bruk-Bet Nieciecza:
Żółte kartki: Babiarz 11, Biskup 3, Chomiuk, Drozdowicz, Foszmańczyk, Fryc 3, Jarecki 3, Juhar 3, Kędziora 2, Kupczak 5, Markowski, Misak 3, Nowak, Pleva 11, Putiwcew 2, Smuczyński 2, Sołdecki 4, Stano 5, Ziajka 2
Czerwone kartki: Babiarz, Ziajka

Wisła Kraków:
Żółte kartki: Bartosz, Boguski 5, Brożek, Burliga 6, Crivellaro, Cywka 3, Głowacki 11, Guerrier 6, Guzmics 9, Jankowski 3, Jović 2, Mączyński 5, Popoivić 2, Sadlok 6, Uryga 2, Wolski
Czerwone kartki: Sadlok

Zagłębie Lubin:
Żółte kartki: Carlos 2, Cotra 4, M. Dąbrowski 5, Guldan 7, Jach 3, Janoszka 6, Janus 2, Kubicki 4, Papadopulos 9, K. Piątek 2, Ł. Piątek 3, Polacek, Rakowski 6, Sobków, Starzyński, Todorovski 8, Tosik 8, Woźniak 2, Zbozień
Czerwone kartki: Forenc

*Żółte kartki otrzymane w poprzednim klubie

Pauzują w 32. kolejce: Pawelec (Śląsk), Tymiński (Górnik Ł.) - za 12 żółtych kartek /2 z 2/, Janicki (Lechia), Todorovski (Zagłębie) - za 8 żółtych kartek, Bielak (Górnik Ł.), Budziński (Cracovia), Jovanović (Korona), Lewczuk (Legia), Mackiewicz (Jagiellonia) - za 4 żółte kartki, Tosik (Zagłębie) /2 z 2/ - dyskwalifikacja

Zagrożeni pauzą: Babiarz (Termalica), Głowacki (Wisła), Pazdan (Legia), Pleva (Termalica), Sokołowski (Podbeskidzie), Trałka (Lech) - za 11 żółtych kartek, Burliga (Jagiellonia), Gabovs (Korona), Grzelak (Korona), Guilherme (Legia), Guldan (Zagłębie), Kiełb (Śląsk), Kokoszka (Śląsk), Korun (Piast), Kwiek (Górnik Z.), Madej (Górnik Z.), Pleva (Termalica), Pruchnik (Górnik Ł), Sylwestrzak (Korona), Vacek (Piast) - 7 żółtych kartek, Aankour (Korona), Akahoshi (Pogoń), Arajuuri (Lech), Barisić (Piast), Bejan (Cracovia), Biskup (Termalica), Bogusławski (Górnik Ł.), Bonin (Górnik Ł.), Brzyski (Legia), Cernych (Jagiellonia), Cywka (Wisła), Czerwiński (Pogoń), Dankowski (Śląsk), Demjan (Podbeskidzie), Dudka (Lech), Fryc (Termalica), Jach (Zagłębie), Jakubik (Górnik Ł.), Jarecki (Termalica), Jaroszyński (Cracovia), Jendrisek (Cracovia), Jodłowiec (Legia), Juhar (Termalica), Kante (Górnik Z.), Konczkowski (Ruch), Kopacz (Górnik Z.), Kowalski (Podbeskidzie), Leandro (Górnik Ł.), Lewandowski (Pogoń), Mak (Piast), Maloca (Lechia), Małecki (Wisła), Misak (Termalica), Osyra (Piast), Pawełek (Śląsk), Pitry (Górnik Ł.), Przybyła (Korona), Stolarski (Lechia), Wojtkowiak (Lechia), Wiśniewski (Lechia), Zieliński (Śląsk), Zubas (Podbeskidzie) - 3 żółte kartki.

Klasyfikacja Fair Play po 31. kolejce ekstraklasy:

Lp.DrużynaŻKCZKK+/K-P+/P-
1.Cracovia6002/3142/0
2.Pogoń Szczecin5313/420/18
3.Lech Poznań5712/598/9
4.Legia Warszawa5913/159/34
5.Wisła Kraków6416/5137/71
6.Korona Kielce6616/595/10
7.Zagłębie Lubin7514/40/45
8.Termalica Bruk-Bet Nieciecza6524/30/0
9.Piast Gliwice6625/50/48
10.Śląsk Wrocław8123/43/52
11.Jagiellonia Białystok5636/579/113
12.Lechia Gdańsk6737/4308/125
13.Górnik Zabrze6045/20/43
14.Podbeskidzie Bielsko-Biała6655/817/165
15.Ruch Chorzów4665/418/68
16.Górnik Łęczna7364/60/151


"K+" - karne podyktowane dla zespołu, "K-" - karne podyktowane przeciwko drużynie.
P+/P- - liczba minut gry w przewadze/liczba minut gry w osłabieniu

O wyższej pozycji w tabeli decyduje kolejno: mniejsza liczba czerwonych, żółtych kartek, a następnie ilość podyktowanych rzutów karnych przeciwko zespołowi, na korzyść drużyn, wyższe miejsce w tabeli.

Oglądaj PKO Ekstraklasę na żywo! Mecz Cracovia - Legia Warszawa online i za darmo. Kliknij tutaj

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL