Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS

Mateusz Piątkowski mistrzem Cypru

Maciej Kmita
Maciej Kmita
APOEL Nikozja Mateusza Piątkowskiego został mistrzem Cypru. Zespół Polaka zapewnił sobie tytuł na dwie kolejki przed końcem sezonu, pokonując 2:0 AEK Larnaka.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu APOEL ma 82 punkty, co oznacza siedem "oczek" przewagi nad drugim w tabeli AEK-iem Larnaka Adama Marciniaka i Mateusza Taudula. W czwartkowym spotkaniu na boisku nie pojawił się żaden z Polaków.

Oprócz Mateusza Piątkowskiego zawodnikami APOEL-u są też znani z gry w Polsce Inaki Astiz i Semir Stilić. Wszyscy trzej trafili do klubu z Nikozji przed rozpoczęciem bieżącego sezonu. Z kolei w AEK-u oprócz Marciniaka i Taudula występują Ivan Trickovski i Vladimir Boljević.

Podstawowym zawodnikiem świeżo upieczonego mistrza Cypru jest tylko Astiz, który rozegrał 17 spotkań, ale gdy był zdrowy, grał regularnie od pierwszego gwizdka. Stilić zagrał 16 razy, a Piątkowski wystąpił w 14 spotkaniach, ale grali głównie jako zmiennicy. Pierwszy rozegrał 810 minut, a drugi 300. Wkład Piątkowskiego w mistrzostwo APOEL-u to jedna bramka.

APOEL Nikozja - AEK Larnaka 2:0 (1:0)
1:0 - Pieros Sotiríou 41'
2:0 - Giannis Gianniotas 65 (k)

ZOBACZ WIDEO Jakub Błaszczykowski mógł zarabiać miliony w Chinach: To nie był odpowiedni moment

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL