Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Finał Pucharu Polski 2016: Lech Poznań - Legia Warszawa, kibice LechaNewspix / Tomasz Jastrzębowski/Foto Olimpik / Finał Pucharu Polski 2016: Lech Poznań - Legia Warszawa, kibice Lecha

Zarzuty prokuratorskie po finale Pucharu Polski dla kolejnych pięciu osób

 Redakcja
Redakcja
Kolejne pięć osób otrzymało zarzuty po poniedziałkowym finale Pucharu Polski. Sprawy dotyczą pobicia, wniesienia na stadion środków pirotechnicznych, a także wtargnięcia na boisko.

Jeszcze przed meczem zatrzymano dwóch nieletnich, którym przedstawiono później zarzut pobicia. Ofiarą był obcokrajowiec - Nigeryjczyk. Sprawcy odpowiedzą z art. 157 § 2. Kodeksu karnego: "Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

Tą sprawą - z uwagi na wiek obu mężczyzn - zajmie się sąd rodzinny.

Kolejna osoba, Marek S. poniesie odpowiedzialność za wwiezienie samochodem na PGE Narodowy środków pirotechnicznych. Tę kwestię reguluje art. 50a § 1a. Kodeksu Wykroczeń, a kara to areszt, ograniczenie wolności albo grzywna nie niższa niż 3 tys. zł.

ZOBACZ WIDEO 4-4-2: race na boisku podczas PP. "Lech powinien przysłać Malarzowi wagon whisky" (źródło TVP)

Prokuratura skierowała też do sądu sprawę Tomasza M., który odpowie z art. 54. pkt 1. Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Przepis ten dotyczy osób, które nie wykonują poleceń służb porządkowych lub informacyjnych, a karą jest ograniczenie wolności bądź grzywna nie niższa niż 2 tys. zł.

Z kolei Artur M. poniesie odpowiedzialność za naruszenie nietykalności cielesnej członka służby porządkowej lub informacyjnej. Za ten czyn ustawa przewiduje grzywnę w wysokości nie mniejszej niż 120 stawek dziennych, karę ograniczenia ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Przypomnijmy, że już wcześniej w trybie przyspieszonym skazano Tomasza H., który za wbiegnięcie na boisko otrzymał grzywnę w wysokości 4 tys. zł oraz trzyletni zakaz wstępu na imprezy masowe. Pięć wspomnianych wyżej osób odpowie za swoje czyny w trybie zwykłym.

Komentarze (7):

 • _smigol_ Zgłoś
  Edukacja, wychowanie, możliwości rozwoju dla młodych ludzi. Teraz dają kary a przed meczem wszyscy piękne się wypowiadali o oprawach i pirotechnice. Brak wychowania w społeczeństwie w
  Czytaj całość
  większości wypadków spowodowany brakiem możliwości rozwoju, osiągnięcia czegoś. Nie dziw ze frustracja wylewa się na stadionach.
  • Mariusz Brzeziński Zgłoś
   To ma byc kara? Po 50 tys a nie po 2 Niech splaca pol zycia A tak kolesie dadza po dychu i sie uzbiera A tych niby nieletnich sadzic jak doroslych Sad rodzinny powinien sie zajmowac dziecmi nie
   Czytaj całość
   gnojami
   • tomexs Zgłoś
    System i prawo powinny być tak skonstruowane żeby skutecznie wykluczać i karać winowajców dewastacji vel pojedyncze jednostki ! Karanie klubów będące następstwem popisów
    Czytaj całość
    mniejszościowych band troglodytów to przejaw bezradności PZPN ! Jednak w Polsce systemy na wszelkich płaszczyznach są tak niewydolnie skonstruowane, że kiedy przychodzi do kar stosuje się odpowiedzialność zbiorową !W piłce nożnej za jednego troglodytę zapłaci klub a w życiu codziennym za przekręty urzędasa podatnicy ! Oto kraina cebuli szczypiorem kwitnąca !
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL