Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Tomasz Jastrzebowski /Foto Olimpik /

Skandal na meczu Legii. Jest reakcja klubu

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Legia Warszawa wydała komunikat w sprawie kontrowersyjnego transparentu, który pojawił się na jednej z trybun Stadionu Wojska Polskiego podczas niedzielnego meczu 35. kolejki Ekstraklasy z Piastem Gliwice (4:0).

"KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice - dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice" - transparent o takiej treści pojawił się na "Żylecie" . Pojawienie się flagi z tym hasłem to pokłosie tego, że podczas rozegranego w ubiegły poniedziałek finału Pucharu Polski część kibiców zgromadzonych na Stadionie Narodowym wygwizdała prezydenta Andrzeja Dudę.

Akcja kibiców lidera Ekstraklasy odbiła się szerokim echem i jest tematem dyskusji w piłkarskim i nie tylko piłkarskim środowisku. W poniedziałek przed południem głos w sprawie transparentu zabrały władze Legii. Stołeczny klub wydał w tej sprawie specjalny komunikat. Oto jego treść:

"Legia Warszawa stanowczo odcina się od transparentów o charakterze politycznym, które były prezentowane na trybunach naszego stadionu podczas ostatniego meczu.

ZOBACZ WIDEO Czerczesow: nie wiem jak Hamalainen podniesie się po tym meczu (źródło TVP)

Od wielu lat konsekwentnie i otwarcie głosimy, że stadion nie jest właściwą przestrzenią dla demonstracji o charakterze politycznym. Dodatkowo uważamy za całkowicie niedopuszczalne jakiekolwiek odniesienia do przemocy. Przy Łazienkowskiej nie ma miejsca dla tego typu treści, a nasz stadion pozostaje zawsze otwarty dla wszystkich chcących wspierać Legię Warszawa.

W ciągu ostatnich sezonów na drodze dialogu ze środowiskiem kibiców naszego klubu udało nam się wyeliminować z trybun negatywne zjawiska i zachowania, które w poprzednich latach były systemowym problemem polskiej piłki nożnej. Jesteśmy przekonani, że u progu Stulecia Legii Warszawa tylko wspólnie jesteśmy w stanie uporać się z zaistniałą sytuacją".

Ekstraklasa SA na razie nie podjęła żadnych działań, ale przypomnijmy, że jesienią Komisja Ligi surowo karała kluby, których kibice podczas meczów Ekstraklasy zabierali głos w sprawie przyjęcia przez Polskę uchodźców.

Zareagowała za to partia Nowoczesna Ryszarda Petru, która złożyła do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez kibiców Legii.

Komentarze (51):

 • Jarosław Wisniewski Zgłoś
  Tłuki i nieuki z Legii teraz zrobimy tak. Stadion nie jest waszą własnością trwają działania byście grali sobie gdzie indziej. A nie macie takiego miejsca. Zamknąć stadion wbudowan w
  Czytaj całość
  dużej mierze za miejskie pieniądze. Zabrac kasę za reklamy. Niech wracają na wiochę.
  • zenons Zgłoś
   Bankier Petru który w 2 miesiące zarobił milion złotych donosi na kibiców, którzy wywiesili transparent do złodziei okradających przez ostatnie lata Polskę, za których rządów ci
   Czytaj całość
   kibice na marszu niepodległości 11 listopada byli pałowani i prowokowani. Brawo dla kibiców Legii Warszawa za obiektywne spojrzenie wobec ludzi którym wydaje się że będą rządzić i agitować dożywotnio
   • Mar Cin Zgłoś
    Znów podwójne standardy. Kibice haseł wygłaszać nie mogą, a w "życzeniach" bezpośrednio skierowanych do PAD, żeby powtórzył się Smoleńsk, nikt nie widzi nic nienormalnego?? no
    Czytaj całość
    nie!!!
    Wszystkie komentarze (51)

    Komentarze (51)

     Wszystkie komentarze (51)
     PRZEJDŹ NA WP.PL