Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Potęgi biją się o polski talent! 17-latek ma oferty z Barcelony i Chelsea

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Barcelona i Chelsea chcą wykupić 17-letniego Marcina Bułkę z FCB Escola Varsovia - poinformował honorowy prezes warszawskiego klubu, Wiesław Wilczyński.

Urodzony w 1999 roku Marcin Bułka jest wychowankiem FCB Escola Varsovia, czyli akademii prowadzonej w Warszawie na licencji Barcelony. W marcu młody golkiper był na kilkudniowych testach w katalońskim klubie.

"Zrobił dobre pierwsze wrażenie. Podczas pierwszego dnia pokazał, że jest bramkarzem kompletnym. Silny w powietrzu i pewny na linii" - pisał wówczas o młodym Polaku "Mundo Deportivo".


Bułka zaprezentował się na tyle korzystnie, że otrzymał zaproszenie na dalsze testy w Dumie Katalonii, ale we wtorek Wiesław Wilczyński poinformował, że do Escoli wpłynęły dwie oferty transferowe w sprawie Bułki: z Barcelony właśnie oraz z londyńskiej Chelsea.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienazywo. Transfer Roberta Lewandowskiego za 100 mln euro? Ekspert widzi taki scenariusz

17-letni bramkarz może zostać zatem pierwszym Polakiem w historii Barcelony. Z kolei z Chelsea związany był już 18-letni dziś Hubert Adamczyk. Młody pomocnik był graczem The Blues w latach 2014-2015, a w styczniu bieżącego roku zamienił Chelsea na Cracovię.

Przypomnijmy, że przed rokiem Bułka był na testach w Udinese Calcio i Atalancie Bergamo.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL