Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Jacek Bąk: Turcy zablokowali Łukasza Szukałę

Mateusz Skwierawski
Mateusz Skwierawski
- Łukasz chciał się zrzec kontraktu. Szkoda mi chłopaka, jest lepszy od Thiago Cionka - analizuje powołania Jacek Bąk, 96-krotny reprezentant Polski, uczestnik dwóch mundiali i mistrzostw Europy.

WP SportoweFakty: Trener Adam Nawałka ogłosił w czwartek szeroką kadrę na Euro 2016. Kogoś panu brakuje?

Jacek Bąk: Mili i Szukały. Zwłaszcza Łukasza.

Szukała zagrał w eliminacjach w dziewięciu meczach, w tym w ośmiu od pierwszej do ostatniej minuty.

- Szkoda mi chłopaka. Znam go osobiście, chciał się zrzec kontraktu, pójść na wypożyczenie do Steauy Bukareszt. Po to, by grać regularnie. Prezesi Osmanlisporu nie zgodzili się jednak na transfer. Łukasz to dobry zawodnik, lepszy na przykład od Thiago Cionka. Na zmiennika na pewno by się nadał. Ja kiedyś na olimpiadę też nie pojechałem, więc wiem, co chłopak czuje. To dla Szukały nic fajnego, ale mocno stąpa po ziemi. Myślę, że do reprezentacji jeszcze wróci.

W szerokiej kadrze jest z kolei Paweł Dawidowicz, który u Nawałki zagrał cztery minuty w towarzyskim spotkaniu z Czechami (3:1).

- Bartosz Salamon, Mariusz Stępiński, Dawidowicz - to wszystko przyszłość reprezentacji. Dawidowicz ma duży potencjał, widziałem go trzy lata temu, ma talent. Wydaje mi się, że ma szansę zadebiutować niebawem w pierwszej drużynie Benfiki. Na razie gra w zespole B. Druga liga portugalska jest bardzo techniczna, myślę, że to dobra szkoła dla młodego chłopaka.

ZOBACZ WIDEO Sukces już na Euro 2016? "Nie budujemy kadry na przyszłość" (źródło TVP)

Wydaje się, że Kamil Glik i Michał Pazdan nie będą mieli zmienników na swoim poziomie...

- Na środku obrony może wystąpić również Artur Jędrzejczyk. Pazdan nie jest obecnie w tak wysokiej formie jak wcześniej. Miejmy nadzieje, że wyjdzie na prostą.

Brak powołania dla Sebastiana Mili nie zburzy dobrej atmosfery w reprezentacji?

- Takie sytuacje mają jakiś wpływ na innych piłkarzy. Ludzie się ze sobą zżywają. Mi było dziwnie, jak na mistrzostwa świata w 2002 roku nie pojechał Tomek Iwan lub też Jerzy Dudek czy Tomek Rząsa na mundial w 2006 roku. Takie są jednak realia. Sebastian ma potencjał, szkoda go. Chwała mu za bramkę z Niemcami i za inne dobre spotkania.

Kto jest największym wygranym końcowej fazy selekcji?

- Starzyński. Wszedł na jeden mecz i dostał powołanie. Pamiętajmy jednak, że piętnaście minut to nie to samo, co 5-6 dobrych meczów. Niewiele mówi się o Krzyśku Mączyńskim, bo mało go widać na boisku, ale zobaczmy, jak dużo na nim robi. To nie przypadek, że grał. Poświęcał się, był od czarnej roboty, ale bez niego może nie byłoby takich wyników?

Wyjdziemy z grupy?

- Zobaczymy, jak zawodnicy dźwigną turniej psychicznie. W piłkę grać potrafią. Będą nerwy, trzeba wyłączyć układ nerwowy, nie podniecać się medalami. Zróbmy krok do przodu i wyjdźmy z grupy. Myślę, że gdy rozegramy dodatkowo jeden lub dwa spotkania, to wszystkim chłopakom otworzą się drzwi do lepszych klubów.

W sobotę poznamy mistrza Hiszpanii! Na placu boju zostały potęgi futbolu: FC Barcelona i Real Madryt. Zobacz decydujące bitwy o tytuł 14 maja o 16:45 w Eleven i Eleven Sports. SPRAWDŹ, gdzie oglądać kanały.

Komentarze (3):

 • Minionek Zgłoś
  Bardzo dobrze ze Szukała nie jedzie na euro. Po co on w tej kadrze? Nie kasować by tak jak w Al-costam gdzie po dobrym sezonie poleciał za petrodolarami, a później z podkulonym ogonem
  Czytaj całość
  wracał do Europy. Wybrał Turcję bo też obiecali złote góry, a po sezonie pewnie trafi do Lechii Gdańsk ;). Przerwa to kopacz, a tacy nie są potrzebni w kadrze. Znów jak poprzednicy skupił by się na graniu w reklamach przed euro, a później podobnie jak oni na boisku pokazał wielkie g...Starzyńskiemu to on może buty pucowac. Chłopak wrócił z Belgii do Polski i przynajmniej gra, a nie liczy kasę na ławie jak Szukała.Chciał się zrzec kontraktu, jakie to wzruszające. A czemu nie chciał go wykupić? Pół roku kasować Turków i nagle wpadł na pomysł że kilka miesięcy przed Euro wspaniałomyslnie odejdzie za darmo by nie obciążać ich budżetu :)
  • Przemo Chomik Zgłoś
   ma SZukala to czego chcial,jak wybral kase zamiast regularnej gry to wcale mi go nie zal,malo skasowal u arabow?
   • Błażej Mania Zgłoś
    Kto przy zdrowych zmysłach idzie grać do Turcji? Chyba tylko desperat, który za wszelką cene chce wyjechać, bo słucha podszeptow "życzliwych". Pieniądze to nie wszystko.

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL