Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / FABIO MUZZI

Włoska gazeta zachwycona Polakiem. "Miniony sezon może oprawić sobie w ramki"

Mateusz Święcicki
Mateusz Święcicki
Piotr Zieliński został wybrany przez dziennikarzy "La Gazzetta dello Sport" piłkarzem meczu z Torino. Polak strzelił gola, a jego drużyna wygrała 2:1.

"Teraz wraca do Udinese, a później wyjeżdża na Mistrzostwa Europy. Piotr Zieliński zdobył piątą bramkę w sezonie, który może oprawić sobie w ramki" - tak piszą włoscy dziennikarze w poniedziałkowym wydaniu "La Gazzetty dello Sport". Polak po raz kolejny został wyróżniony przez prestiżowy dziennik i jako jedyny zawodnik otrzymał notę 7,5 w dziesięciopunktowej skali.

W sezonie 2015/2016 był przełomowy dla reprezentanta Polski. Zieliński spisywał się na tyle znakomicie, że trafił do grupy pięciu najlepszych piłkarzy młodego pokolenia występujących w Serie A według "La Gazzetty dello Sport". Jego wartość wzrosła dziesięciokrotnie i dlatego najprawdopodobniej jeszcze przed Mistrzostwami Europy trafi do Liverpoolu. Tę informację potwierdzili w niedzielę dziennikarze Canal+ podczas programu "Liga+ Extra".

W zakończonym sezonie Polak strzelił pięć goli (w tym dwa w prestiżowych meczach z Milanem i Fiorentiną), zaliczył także cztery asysty. Wystąpił w 35 meczach, rozegrał aż 3175 minut, co jest trzecim wynikiem w drużynie Empoli FC. Co ciekawe, średnio pokonywał najdłuższy dystans w trakcie meczów, 10 km i 923 m. Oddał 53 strzały, wykreował 33 sytuacje do strzelenia gola. Był to dla niego przełomowy sezon. Pierwszy, w którym był fundamentalną postacią w zespole od początku do końca. Pierwszy, w którym zdobył bramkę na włoskich boiskach i stał się czołowym pomocnikiem młodego pokolenia w Serie A.

Mateusz Święcicki

ZOBACZ WIDEO Saganowski i Broź: zeszło z nas ogromne ciśnienie (źródło TVP)Rozgrywki Serii A TIM możesz oglądać w WP Pilot

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL