Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Christian Klein/dpa/PAP / Christian Klein/dpa/PAP

27-letni Niemiec zakończył piłkarską karierę. Jeszcze w 2013 roku grał w kadrze Joachima Loewa

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Urodzony w 1989 roku Stefan Reinartz z Eintrachtu Frankfurt ogłosił, że kończy zawodową karierę piłkarską. Powodem decyzji defensywnego pomocnika mogącego grać też na środku obrony okazały się problemy zdrowotne.

- W ciągu trzech ostatnich lat zmagałem się z wieloma kontuzjami, przez które doznałem wielu rozczarowań. Zużycie organizmu po siedmiu i pół roku było bardzo duże, a uważam, że pełne zaangażowanie i profesjonalizm to elementy konieczne do gry w piłkę. Teraz tego przekonania już by mi brakowało - wyjaśnił Stefan Reinartz.

27-latek piłkarskiego fachu uczył się w Bayerze Leverkusen, skąd w 2009 roku na krótko został wypożyczony do 1.FC Nuernberg. W 2015 roku na zasadzie wolnego transferu przeniósł się do Eintrachtu Frankfurt, dla którego w minionym sezonie rozegrał 15 spotkań. Ogółem w Bundeslidze zagrał 163 razy i 12-krotnie skierował piłkę do siatki.

Reinartz wielokrotnie grał w różnych kategoriach wiekowych młodzieżowych reprezentacji Niemiec, a w pierwszym zespole zaliczył trzy występy, z czego dwa w 2013 roku (w towarzyskich meczach z Ekwadorem oraz USA). Na imprezy mistrzowskie Joachim Loew nie zdecydował się go zabrać.

ZOBACZ WIDEO Dariusz Kubicki: wyjść z grupy i... po medal (Źródło TVP)

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL