Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Inter Mediolan potwierdza pozyskanie Evera Banegi z Sevilla FC

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Wiceprezydent Interu Mediolan Javier Zanetti przyznał, że jego klub zapewnił już sobie pozyskanie Argentyńczyka Evera Banegi, który ostatnie lata spędził w Sevilla FC.

Inter Mediolan przez kilka miesięcy zabiegał o sprowadzenie Evera Banegi, któremu wygasał kontrakt z Sevilla FC. Hiszpanie starali się nakłonić pomocnik do podpisania nowej umowy, ale z wypowiedzi Javiera Zanettiego wynika, że zdecydował się na hiszpański klub.

- Podpisaliśmy kontrakt z Banegą ze względu na jego ogromną jakość oraz charakter. Podniesie poziom gry całego zespołu, właśnie takich piłkarzy nam potrzeba - przyznał legendarny piłkarz Interu, dodając, że przed dokonaniem kolejnych wzmocnień klub będzie musiał sprzedawać zawodników, by pozostać w zgodzie z Finansowym Fair Play UEFA.

Banega w sezonie 2015/2016 rozegrał aż 45 spotkań dla triumfatora Ligi Europy, strzelając 9 goli i 5 razy asystując. Do Sevilli przeniósł się w 2014 roku, a wcześniej występował w Valencia CF oraz Atletico Madryt. Jest 40-krotnym reprezentantem Argentyny.

ZOBACZ WIDEO Konferencja prasowa reprezentacji Polski - Arłamów, 28 maja (Źródło TVP)Rozgrywki La Ligi możesz oglądać w WP Pilot

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL