Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Znicz / Znicz

Śmierć kibica Stalówki po bijatyce pod Skaryszewem

Kamil Górniak
Kamil Górniak
W minioną sobotę na udających się na mecz swojej drużyny do Kołobrzegu kibiców Stali Stalowa Wola napadła grupa pseudokibiców Motoru Lublin. Dla jednego fana Stalówki bijatyka zakończyła się śmiercią.

Kibice ze Stalowej Woli i Lublina delikatnie mówiąc nie przepadają za sobą. Nie raz dochodziło między nimi do bijatyk. Do tej pory jednak kończyły się one co najwyżej siniakami. Tym razem jednak dla jednego z fanów Stalówki koniec był dramatyczny. 28 maja Stal Stalowa Wola grała ostatni mecz wyjazdowy sezonu 2015/2016 w II lidze. Piłkarze jak i kibice udali się w długą podróż nad samo morze, do Kołobrzegu na mecz z miejscową Kotwicą. Nad ranem w sobotę na autokar i busy z sympatykami Stali napadli pseudokibice tzw. "Wschodniej Hordy" czyli połączona grupa fanów Motoru Lublin, Chełmianki Chełm i Górnika Łęczna.

W bijatyce wzięło udział wg szacunku policji nawet 200 osób, w przeważającej części z Lublina. Mimo iż kibiców ze Stalowej Woli eskortowały dwa radiowozy nie udało się uniknąć konfrontacji. Na skutek starcia dwóch grup pseudokibiców poważnych obrażeń dostał jeden z mieszkańców Stalowej Woli. 1 czerwca lekarze w radomskiego szpitala po serii konsultacji odłączyli poszkodowanego od aparatury podtrzymującej funkcje życiowe.

Policjanci, którzy zostali wezwanie na miejsce bijatyki zatrzymali w sumie 38 pseudokibiców, a czterech mężczyzn trafiło na trzy miesiące do aresztu. Mieli odpowiadać za udział w bójce, wspólnie i w porozumieniu z wieloma osobami, w której doszło do bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty zdrowia i życia, za co groziłoby im do 8 lat więzienia. Jeśli sekcja zwłok wykaże, że śmierć kibica Stali Stalowa Wola nastąpiła na skutek obrażeń odniesionych w trakcie bójki mogą oni usłyszeć zarzut bójki ze skutkiem śmiertelnym, co wiąże się z karą pozbawienia wolności do lat 10.

ZOBACZ WIDEO Virgil van Dijk: jeśli Polacy chcą osiągnąć dobry wynik, muszą wkroczyć na wyższy poziom (Źródło TVP)

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL